למה גברים בוגדים?

תוכן עניינים

מאוד קשה כאשר עולה החשש והספק שהגבר בוגד. זה מעלה חרדה אמיתית ומעלה אינסוף שאלות לגבי מה אמת ומה שקר, האם זה פרנויות או האם יש באמת סיבה לדאגה? החשש מעלה ומציף את חוסר האמון שיש בבסיס הקשר וצריך לעצור ולשאול את עצמנו שאלות עמוקות.

 

כבני אדם אנחנו יצורים הניזונים מאהבה. באופן טבעי ובריא אנחנו מרגישים את האהבה הזו מבפנים אבל כאשר נוצר בתוכנו נתק באהבה אנחנו בדרכים יצירתיות מחפשים להשלים את אותה האהבה בדברים חיצוניים על מנת לשרוד. 

במצבים בהם הנתק הוא במיניות יוצא שהמיניות שלנו לא מחוברת ללב היא לרב מחוברת לנו לראש- לדמיונות שמעוררים אותנו, למצבים שנראים לנו ששם אנחנו נאהב את עצמנו, למצבים בהם נקבל אהבה מאחרים וכד'. תחושת חוסר האהבה שנובעת במיניות מתפרשת לרב כדחף בלתי נשלט ליצור חיי מין סוערים עם פרטנרים מתחלפים.

 

למה גברים בוגדים? ישנם מצבים שבהם אהבה ומיניות כל כך מופרדים אצל הגבר שקשה לו לתפקד מינית עם אישה שהוא אוהב. אבל זה לא הכל.

 

הגבר הזכרי נוטה להרגיש דרך הגוף, דרך האינסטינקטים שלו. לכן הוא מוצא במיניות פורקן של רגשות מודחקים שאין ביכולתו להתמודד איתם ביומיום ועם האישה שלו. לדוגמא: גבר שמרגיש שאשתו מזלזלת בו ושולטת בו רב היום, הוא לא מצליח להתמודד מולה ומול רגשי הנחיתות שזה מעלה בו, אז הוא מוצא בבגידה עם אישה אחרת מקום להחזיר לעצמו את השליטה שנותנת לו חוויה של אהבה עצמית.

 

למה גברים בוגדים – מה הצורך מאחורי בגידה של גבר?

 

לרב הצורך של גברים לבגוד הוא צורך בערך עצמי, בחופש ובאינטימיות.

 

ערך עצמי

style="font-weight: 400;">הצורך בהערכה זהו צורך מאוד בסיסי של הגבר מבת זוגתו, אם הוא לא מרגיש שמעריכים אותו זה מעלה בו תחושות קשות והוא מחפש את המקום להעלות את הדימוי העצמי שלו בעיני עצמו ומוצא בבגידה פלטפורמה בה הוא יכול להרגיש שוב בעל ערך </span<>.

למה גברים בוגדים

חופש

 גבר במסגרת זוגיות ומשפחה נוטה לקחת על עצמו אחריות, לפעמים קשה לו להכיל את האחריות הזאת ולכן הוא מחפש מקום לשחרר אחריות, להיות חסר עקבות ולהיות חופשי. הוא מוצא בבגידה מקום מפלט ששם יש לו את החופש להיות מי ומה שהוא רוצה מבלי להתחשב בהשלכות של ההתנהגות שלו.

 

אינטימיות

 הצורך הבסיסי ביותר שעומד מאחורי בגידה של גבר הוא צורך באינטימיות. כאשר בזוגיות יש הרבה דגש על דברים פרקטיים שיש לעשות ונעלמת האינטימיות, מעשה הבגידה הוא אקט מעורר הנותן חוויה של "להיות ברגע", חוויה שבה הגבר יכול להרשות לעצמו להיות מה שבא לו.

זה יכול לבלבל ולתת את התחושה שדווקא במקומות שבו הוא בוגד הוא מרגיש אינטימיות.

 

כאשר גבר בוגד הוא משיג בסופו של דבר את התוצאה ההפוכה. במידה והוא מסתיר את הבגידה מבת זוגתו הוא כלוא בשקרים וכל עוד הוא לא שיתף אותה בכנות הוא לא יכול להיות אינטימי איתה ועם עצמו בבית. 

בגידה= לשים על עצמך בגד. לעולם לא תוכל עוד להיות ערום וחשוף בבית שלך ויש לזה מחיר כבד, זה למכור את הדבר היקר ביותר שיש לך תמורת חוויה רגעית.

 

למה גברים בוגדים – מאפיינים של גבר בוגד

 

  1. משקר בדברים קטנים, נוטה לעגל פינות.
  2. לא מחובר לרגשות שלו.
  3. לא נוטה לשתף אם לא שואלים אותו.
  4. מסתורי.
  5. מזוהה עם הגוף שלו, אינסטינקטיבי.
  6. קנאי- לרב מי שבוגד מקנא וכן מפחד שיבגדו בו.

 

*חשוב לציין שלא כל מי שעונה על המאפיינים האלו הוא בוודאות גבר בוגד.

 

האם יש גברים שלא בוגדים?

 

כן, ישנם הרבה גברים שלא בוגדים. המיניות של הגבר מגיעה הרבה מהמיניות בבית, מהשיח בבית על מיניות, כאשר בבית שממנו הוא בא המיניות מאוזנת, לא מודחקת, זה יכול ליצור הסתכלות נכונה על מיניות מחוברת ללב ולהיות טבוע בגבר.

זה יכול להיות גבר מונוגמי מטבעו, גבר שהיצר המיני שלו מנוהל נכון וכמובן הגבר החדש שמחובר ללב ולרגשות שלו ומתוך כך יש לו פרספקטיבה גבוהה יותר על מיניות והוא לא פועל מהדחף לבגוד.

אכזבה מהזוגיות

מה עושים עם גבר בוגד?

 

מדברים איתו על זה בצורה פתוחה, מבינים את הצורך שלו מאחורי ההתנהגות ונותנים לזה מענה.

 

הולכים לייעוץ זוגי על מנת לפרק את הישן וליצור זוגיות חדשה מבוססת על אמון וכנות.

 

גבר בוגד הוא גבר שלא מחובר לרגשות שלו. בגידה היא פעולה של בגידה פנימית שלו בעצמו לכן מומלץ לפנות לטיפול רגשי על מנת לקבל כלים נכונים של איך לגשת לזה ולהתחיל תהליך עמוק ומרפא.

 

האם אפשר לשקם מערכת יחסים אחרי בגידה?

 

התשובה היא כן, אבל צריך מוכנות של שני בני הזוג לשחרר לחלוטין את הקשר הקודם ביניהם, לשחרר את הניסיון לחזור ל"מה שהיה" וליצור משהו חדש. משבר אמון בזוגיות דורש המון בגרות ומודעות. אמון זה הבסיס עליו כל הקשר הזוגי עומד, חוסר אמון בזוגיות יכול לכרסם בזוגיות ולזעזע את היסודות של הקשר וליצור אפילו משבר בזוגיות. 

 

בני הזוג כדי לשרוד בגידה צריכים לקחת אחריות על הבגידה, הנבגד והבוגד צריכים לקחת אחריות, זו משימה לא פשוטה, כי צריך לעבור דרך האגו, דרך הלב הפגוע. להבין את המהות של למה דווקא זה מופיע אצלי במציאות? מה עושים עם זה? צריך ליצור אמון מחדש. 

 

הרבה זוגות לא שורדים התמודדות עם בגידה כי זה נוגע בנקודות מאוד שורשיות באדם, אבל מי שיזכה לקחת את הבגידה לצמיחה של הזוגיות (ויש דרך לעשות את זה) זו יכולה להיות זוגיות מעולם אחר, מאוד חזקה, אולי הכי חזקה שיש שעומדת בפני כל משבר בזוגיות. 

 

יש נטייה לחשוב שגבר בוגד הוא תמיד בוגד, אבל אין כך הדבר כלל וכלל. אדם יכול להשתנות מן היסוד, יש לנו אפשרות להתפתח כל הזמן, אנחנו לא נשארים סטטיים, אנחנו לומדים מתפתחים. אז גבר בוגד שיש לו רצון אמיתי ללמוד נאמנות, זה דבר עצום והוא יכול להיות הגבר הכי נאמן שיש. כי הוא מתחיל ללמוד נאמנות לעצמו. 

4 מקרים נפוצים למה בן הזוג שלי לא משתף איתי פעולה וכלים ליצירת שיתוף פעולה

כמה גברים בוגדים?

כולם ואף אחד, צריך להבין שכמות הגברים שבוגדים לא משמעותית, כי דווקא הגבר שלך יכול להיות הכי נאמן.

האימרה "כל הגברים בוגדים" היא בדרך כלל נאמרת ע"י גברים שלא שולטים ביצר המיני ומתרצים לעצמם את הבגידה. 

 

או ע"י נשים שנכוו פעם אחר פעם ולא למדו את השיעור. כי יש כאן שיעור מאוד עמוק, זה שיעור של הנאמנות, כמות הגברים הבוגדים היא כמות הגברים שטרם למדו את שיעור הנאמנות. 

 

גבר דתי בוגד

אכן כן, יש גם גברים דתיים בוגדים. שיעור הנאמנות לא פוסח על גברים דתיים.

אמונה ונאמנות זה אותם אותיות. ביהדות יש משמעות אדירה לנושא הנאמנות, למעשה היא אפשר להתפתח בצורה משמעותית בלי שהנאמנות מתוקנת, וזה קודם כל בא לידי ביטוי בנאמנות בתוך המשפחה שלנו, לאישה, לילדים. 

 

לסיכום

 

 הבגידה מלשון בגד, עושה חיץ ביננו לבין בת הזוג שלנו, אין אפשרות ליצור אינטימיות אמיתית שיש בגידה באוויר.

אמון זה הבסיס עליו כל הקשר עומד, כדי להתגבר על בגידה צריך להרוס הכל ולבנות את היחסים ממקום חדש, לשחרר את הישן ולהתחיל להשקות שורשים חדשים, אין זה עניין פשוט, כי המשקעים מן הבגידה יכולים להטביע את הקשר וכאן נדרש המון כוח רצון לבסס את הקשר ולהתגבר על האגו. 

 

בגידה כמו שהיא יכולה להרוס את היחסים מן היסוד, היא באותה מידה יכולה לבנות מן היסוד את הדבר היקר בכל – נאמנות. 

 

כאשר יש רצון אמיתי מצד הגבר, גמישות מחשבתית ותודעה מפותחת, יש אפשרות להפוך את היוצרות ולהפוך להיות הכי נאמן שיש, אפילו במדרגות תודעה גבוהות יותר אפשר להפוך מגבר בוגדני, לגבר שאפילו במחשבות שומר על נאמנות לאישתו. 

 

זה תהליך וצריך כאן ארך אפיים, זה ממש כמו לשתול זרע יש לטפח, להשקות, לנקות, עד שרואים תוצאות צריך אורך רוח. 

מחפשים לקבל את הכלים להתגבר על בגידה בזוגיות?

קבעו פגישת ייעוץ קצרה וממוקדת עם סיון ורן בנוגע להתמודדות עם בגידה בזוגיות ותתחילו לשקם את הזוגיות שלכם מחדש