טיפול רגשי למבוגרים: מה זה כולל ומתי צריך להשתמש בו?

תוכן עניינים

מה קורה כשהרצונות שלנו לא מתגשמים

כולנו רוצים להיות מאושרים, יציבים פיננסית, בריאים ובזוגיות מלאת השראה, אבל המציאות לא תמיד מיישרת קו עם הרצונות שלנו. כולנו רוצים חיים מלאים וחופשיים, להרגיש מאושרים וליהנות מכל רגע ושהכל ילך חלק ובקלות.

אבל מה קורה שהרצונות האלה לא מתגשמים, ופוקד אותנו אובדן, גירושים, פשיטת רגל, מחלה, מה קורה שהמציאות לא משתפת פעולה עם הרצונות והחלומות שלנו?

כשדברים לא קורים בדרך שלנו אנחנו מתחילים לחוש תסכול מהעולם, עצב וכעס מתחילים לבעבע בתוכנו שהולכים ומתעצמים ככל שיש פער בין איך שאנחנו חושבים שצריכה להראות המציאות שלנו לבין המציאות בפועל.

ככל שהפער גדול יותר ככה המציאות קשה יותר לעיקול ועולים בתוכנו הרבה שאלות איך קמים מחר בבוקר לעבודה? איך ממשיכים כרגיל למרות שהכל לא כרגיל? איך ממשיכים לחיות בזוגיות שאין תקשורת? איך ממשיכים לעבוד במקום שהלב שלי לא מחובר אליו? איך אני יוצא מהאוטומט של חי מת?

אוורור רגשי

יש המון רגשות שעולים בתוכנו והכאב כל כך גדול שאנחנו מתקשים להכיל אותם, אז אנחנו מעדיפים לשים את הרגשות בצד, לקבור אותם באיזה מחסן נטוש בתוכנו ולשכוח בכלל שהם קיימים ולהמשיך לשרוד את היום, אולי היום הבא יהיה קצת יותר טוב, אבל ככל שהימים עוברים, השאלות נערמות והמחסן הנטוש הופך להיות צפוף מדי, בלי אוויר ומתחילים להיכנס אליו שכבות של רגשות באופן יומיומי והוא מתחיל לרעוד ולגעוש בתוכנו ולסמן לנו שצריך לפתוח את המחסן ולפנות מקום, לאוורר את הישן, לעשות סדר, לארגן מחדש ולשחרר את המחנק הרגשי, להאיר רגשות חדשים ולגלות מציאות חדשה.

הרגשות מחפשים פורקן

בלי התייחסות ראויה לכל מה שמאוחסן שם, כל הרגשות המצטברים מחפשים חשודים פוטנציאלים לפער הזה, הבן זוג/בת הזוג אשמה, הילדים אשמים, ההורים אשמים, החברה אשמה, כל מה שזז באופק יכול להוות מטרה נעה לפורקן הרגשות האלה. כולם "אשמים" שהמחסן שלך מלא, יש ביטויים לכך שהמחסן כבר מלא, התפרצויות זעם, כעס יומיומי, מופנמות, קנאה, שליטה, קהות רגשית, חוסר אונים, פתיל מאוד קצר, רעידות בגוף (תוצאה של עומס ולחץ על מערכת העצבים).

*אולי יעניין אותך לקרוא כאן על הדחקת רגשות.

ביטוי נוסף של רגשות מצטברים זה להפנות את כל החצים כלפיך ולהאשים את עצמך, בלי גבול וללא לאות, לבכות על העבר שנגמר ולהיות בחרדה מהעתיד לבוא.  אז אנחנו מנסים לברוח מהמציאות הזו, תכניות טלוויזיה ממכרות, עבודה 24/7, צורכים פורנו,סקס, סמים אלכוהול, רק לא להיות לבד ולברוח כמה שיותר רחוק מאיתנו, כדי להרגיש משהו עכשיו אנחנו מכורים לאיזה גירוי חיצוני שייתן לנו תחושה של חיות. אבל תחושת הריקנות הולכת וגדלה, דיכאון, חרדות, אובססיות, שנאה עצמית, תלותיות באנשים, דרמתיות, אובדנות וחולשה מול העולם.

טיפול רגשי

אז איך אפשר לשאת את הפער הזה מבלי לברוח מהחיים?

ללמוד את השפה הרגשית שלך, באמצעות טיפול רגשי למבוגרים, חקירה, קורסים.

לשאול את השאלות הנכונות ולבקש תשובות. לעיתים אנחנו כל כך מהופנטים מהמציאות שאנחנו שוכחים שכל התשובה נמצאים ממש מתחת לאף, הכל נמצא בתוכנו אנחנו רק צריכים לגלות. ההתפתחות התודעתית שלנו היא פנימה לתוכנו,

לימוד השפה הרגשית יכולה להאיץ את התהליך הרבה מעבר למה שנתפס בשכל. אי אפשר להשכיל את אלוהים אפשר רק להרגיש אותו בתוכנו, כשאנחנו מתחילים בעבודה הרגשית, אנחנו מתחילים לעבוד איתו, הוא מדבר אלינו בתחושות בגוף, בסימנים בתוכנו ומחוצה לנו, כשאנחנו ערניים לרמזים אנחנו יכולים לעבוד על עצמנו ולפתח את המודעות שלנו לדברים שמעולם לא שמנו לב. אתה לא יודע מה שאתה לא יודע, אבל ברגע שאתה יודע אי אפשר לחזור אחורה במחילה האינסופית לתוכנו.

יש חוקים רוחניים שיש ללמוד אותם – ואת הכלים מקבלים בטיפול רגשי למבוגרים

החיים זו אומנות של ממש, ויש לאומנות הזו חוקים רוחניים שיש ללמוד אותם, מבלי להכיר אותם יש תחושה שהחיים פשוט קורים בלי סיבה, הכל באיזה כאוס מטורף וקשה לחבר בין סיבה למסובב, ככל שאנחנו מתוודעים לחוקים זווית הראיה שלנו על החיים והמציאות מתרחבת, ומתפתחת בתוכנו ההבנה על סדר קוסמי גאוני ומדוקדק, וכך גם היכולת לשאת את המציאות, להכילה ולפעול בתוכה באופן אפקטיבי.

טיפול רגשי למבוגרים מאפשר לך הבנה עמוקה יותר של המציאות, כיצד להכיל רגשות, כיצד ליצור מיקוד מחשבתי, כיצד להכיל מצבי חיים משתנים בזוגיות, בפיננסים, בקרירה, במצב הבריאותי.   השפע שלך נמצא במרחק מחשבה אחת, זה נמצא ממש בתוכך, זה הכל תודעה צרופה, אין בעיות בחוץ כל דבר שנמנע מאיתנו צריך לבחון מה מונע מאיתנו להגיע לשפע?

העולם הזה מאוד מעוור, הסיפור של החושים מאוד ממכר ואנחנו כלואים בתוך התודעה של עצמנו. הכל פתוח וגמיש פה, מספיק שזזת במחשבה מעלה אחת והשינוי הקטנטן הזה יכול להזיז לך את כל העולם, וכשאתה זז בפנים משהו זז גם בחוץ ממש כמו אפקט של מראה, כל תנועה שלך מזיזה את כל ההשתקפות במראה. זו כבר לא אותה השתקפות שהכרת.

גיהנום וגן עדן זה רק מצבי תודעה

ייתכן שעברת כבר תהליכים, טיפולים וסדנאות, וניסית הכל, ועדיין שום דבר לא באמת השתנה ונראה שאבדה התקווה ואין לך שליטה על המציאות, היא דוהרת לשום מקום, והשום מקום הזה מרגיש כמו גיהינום. החדשות הטובות שגיהינום וגן עדן זה רק מצבי תודעה,

אז כמו שנכנסת לגיהינום ככה אפשר לצאת ממנו ולהתחבר לגן עדן, אף פעם לא באמת מאוחר מדי, אפילו דקה לפני המוות. אז כל עוד יש בך נשימה זה אומר שיש לך סיכוי. סיכוי לחיות אחרת, סיכוי לאוורר את כל העננים שמסתירים ללב ולהרגיש את החיים באמת.

בטיפול רגשי למבוגרים, יש כלים רגשיים הכרחיים שלצערי אף אחד לא לימד אותי בגיל קטן ורק בגיל 30 פלוס ואחרי הרבה חקירה הצלחתי להיחשף אליהם, השינוי שזה עשה בחיים שלי היה כל כך משמעותי שכבר לא יכולתי להמשיך את החיים כאילו כלום, הבנתי שיש פה שליחות שהיא הרבה יותר גדולה ממני.

בהתחלה המחסן שלי היה כל כך עמוס שלא הצלחתי לראות מבעד לכל המסך האפוף של הרגשות הללו, כשהתחלתי לעשות מסע עם הרגשות שלי והצלחתי לאוורר את כל מה שנמצא שם, הרגשתי ממש איך דברים תקועים שחסמו אותי יוצאים החוצה מתוכי ומפנים מקום לדברים חדשים להיכנס, העומס הרגשי, הלחץ, האכזבה, העצב, כל הדברים שהיו רדומים בתוכי ורעדו בתוכי התחילו להיחשף לאור המודעות וכשהצל שלנו נפגש עם אור, אנחנו יוצאים לחופשי.

 

רוצים לעבור טיפול רגשי מקצועי ויעיל?

קבעו פגישת ייעוץ קצרה וממוקדת עם רן וסיון בנוגע לטיפול רגשי למבוגרים ותתחילו להנות מהתנהלות רגשית טובה יותר כבר מהפגישה הראשונה