חוסר תקשורת בין בני זוג

תוכן עניינים

חוסר תקשורת בזוגיות זולגת לתוך האינטימיות, היא נמצאת בכל חלקה טובה בקשר וממש כמו שדה פרחים יפה ככל שיהיה, במידה ויש שם מוקש, מטר מאיתנו, אנחנו נזהרים מאוד לא לשהות שם יותר מדי. ככה הקשר הופך, מבלי משים, להיות מאוד נפיץ שלא מנטרלים מוקשים. מה יכול לנטרל מוקשים כל כך רגישים? מודעות !!!

כשאנחנו מאירים את אור המודעות על האוטומטים שלנו ולומדים איך לא להגיב על טייס אוטומטי, להתפרץ, לכעוס, לעקוץ, לבקר, כבר לא בז'רגון המקצועי שלנו, אנחנו לומדים להכיל את בן הזוג ולגלות אותו ב3 רבדים, במחשבות שלנו, ברגשות שלנו ובגוף שלנו, כשאנחנו לומדים לקחת ולתעל את כל מה שקורה בתוכנו ליצירה ולא להשמדה, אנחנו מגלים את השורשים לכל מה שקורה לנו וגורם לנו לפתח תקשורת זוגיות

כאשר אנחנו מודעים לחוסר תקשורת בזוגיות שלנו, אנחנו מתחילים להתבונן ולגלות על עצמנו גילויים חדשים.

רב הנסתר על הגלוי בזוגיות, היא יכולה לקחת אותך בדרך המלך ולתת לך את העולם ובאותה נשימה להוריד אותך לתהומות (וגם זה בסופו של דבר בשביל לקחת אותך למלוכה), זה הכל שאלה אילו משמעויות אנחנו שמים על הזוגיות שלנו. 

האם אנחנו שם רק מתוך אינטרסים ורק רוצים להישען על בן הזוג? האם אנחנו שם מתוך הכרח? מתוך חובה לילדים ותו לא?, אנחנו במקום שאנחנו לא באמת רוצים להיות שם ומעדיפים לברוח בכל עת? איך אפשר לגשר על פערים? 

חוסר תקשורת בזוגיות - חוסר תקשורת בין בני זוג

תקשורת זה עניין של החלטה

אז איך אפשר להבין מישהו שהוא לא אתה? זה דורש החלטה מאוד חזקה לעבוד על חוסר תקשורת בזוגיות בינינו, בלי שלקחתי את ההחלטה הזו בקשר אז הקשר תלוי בין שמים וארץ, לא לכאן ולא לכאן. 

לעבוד על חוסר תקשורת בזוגיות בינינו דורש החלטה עמוקה, הגענו מתרבות שונה, חשיבה שונה, מבנה רגשי אחר, זה דורש אימון יומיומי, הבנה יכולה לקחת רגע אחד וכל האסימונים נופלים ומצד שני יכולה לקחת חיים שלמים, זה הכל תלוי בתשוקה שלנו כמה באמת אנחנו בוחרים להעמיק ולהבין שקיים כאן, ממש כאן, בתוך הקשר הנוכחי שלנו את כל הפוטנציאל. 

במקום הזה יש גם אמירה מאוד חזקה, אני כאן כדי להישאר, אני כאן כדי ללמוד, אני כאן כי אפשר לסמוך עלי, אני כאן כי עמוק בפנים אני יודע שגם במידה ואחליף בת זוג בסופו של דבר השיעורים שלי יחכו גם שם, זה יהיה אותו דבר במבנה אחר. אז כשאני חצי רגל בחוץ כל הזמן, אי אפשר באמת לסמוך עלי. 

אז בואו נשאל שאלה, 

 

איך חוסר תקשורת בין בני זוג באה לידי ביטוי בקשר זוגי? 

 

  • שפיטה – "למה אתה עושה את זה ככה?", "אני לא מבינה, אמרתי מיליון פעם", "זה כמו לדבר לקיר", "כל פעם אותו דבר", לעמוד למשפט יומיומי על הביצועים של הסדר, ניקיון, חינוך, קרירה, יש מגוון של תחומי והשפיטה חודרת לתוך כל תחומי החיים ומשפיעה עליך בעבודה, מול הילדים, מול החברים, איכות החיים נפגעת באופן משמעותי. 
  • הפרדה – יש תשדורת מצד בני הזוג, שיש אותך ויש אותו, זה לא ביחד זה לחוד. ולעיתים זה בא לידי ביטוי בהתנשאות "אני יודעת יותר טוב", ולעיתים כמו אכזבה "התפתחתי יותר והוא נשאר מאחור", זה בא גם לידי ביטוי בצדקנות "אני צודקת והוא כל הזמן טועה". 
  • אי נוכחות – בגוף הפיזי הוא שם אבל ברוחו הוא במקום אחר, מה שמאפיין את הקשר זה בריחה, כמה שיותר לשהות מחוץ לבית ולהשתדל להימנע מכל סוג של אינטימיות. 
  • קיבעון – "הוא לעולם לא ישתנה, זה מקרה אבוד" אנחנו יוצקים את בן הזוג בתבנית בתוכנו, זאת אומרת לא רק במילים ומעשים, אלא גם בהרהורים, במחשבות שלנו, אנחנו יכולים לא להגיד כלום, להבליג על הכל, אבל בתוכנו אנחנו עושים לבן זוג משפט שדה. 
  • רעשים פנימיים וחיצוניים – רעשים מחשבתיים, המחשבה כל הזמן רצה ממקום למקום, רעשים רגשיים, יש תחושה של חוסר נוחות שמלווה בחוסר אונים ותסכול. השיח בין בני הזוג הופך להיות גס יותר, צעקות וריבים בין בני הזוג, אנחות של זלזול. אין שקט בבית, יש איזה מתח גם בתוך השקט המדומה. 
  • שליטה וחוסר אמון – עולה חשדנות לכל צעד של בן הזוג, מתערער הבסיס של כל הקשר – ונוצר משבר אמון. בגלל שאנחנו בעצמנו מהרהרים בכל מיני הרפתקאות אחרות, אנחנו חושדים בבן הזוג שהוא עושה אותו דבר. אז אנחנו מנסים לשלוט על בן הזוג, על הלוז שלו, על כל עולמו, רק שלא נאבד שליטה. הפחד לאבד שליטה מביא אותנו לחטט לו בפלאפון, פייסבוק, לחשוד בו בכל צעד. 

 

אז מה יהיה ההפך של כל זה? 

חוסר תקשורת בין בני זוג בפן הרגשי כאשר אנחנו עובדים על לפתח אותה ומה בדיוק יש בה? בדיוק ההפך הדברים שציינו, במקום שפיטה תהיה קבלה, במקום הפרדה יהיה חיבור, במקום אי נוכחות תהיה נוכחות חזקה, במקום קיבעון תהיה תנועה, במקום רעשים פנימיים וחיצוניים יהיה שקט ובמקום שליטה וחוסר אמון יהיה שיחרור שליטה וביטחון. 

כל אלו ביחד הם תקשורת רגשית בין בני זוג. צריך לפתח את זה צעד, צעד בתוכנו. 

תקשורת בין בני זוג

זוגיות צריך לפתח 

 

זוגיות צריך לטפח, להשקות, להיזכר כל הזמן, לעבוד על חוסר התקשורת בזוגיות, כל שינוי הכי קטן בזוגיות משפיע על כל חיינו, אנחנו רוב הזמן נמצאים עם בן הזוג שלנו, נושמים ביחד, ישנים ביחד, מגדלים משפחה, הקשר הזוגי שלנו יכול להשפיע דרמטית על איכות החיים שלנו, אפשר לעוף ביחד על החיים, להתפתח לאינסוף, לגלות את כל האוצרות הטמונים אחד בשניה, זה מפתח שהוא כבר נמצא אצלנו בחור המנעול רק צריך לדעת לסובב אותו, לא לוותר עליו, לא למהר להחליף מפתח אחד במפתח אחר, יש לנו הזדמנות פז לגלות חלקים בתוכנו שטרם נחשפנו אליהם, מקומות בתוכנו שיכולים להיות קרש קפיצה לכל תחום בחיים. 

 

לסיכום, 

 

חוסר תקשורת בזוגיות בפן רגשי יכולה לקחת את הקשר שלנו למחוזות חדשים שטרם ביקרנו בהם. 

אנחנו בטוחים שאנחנו מכירים את בני הזוג שלנו, אבל זה קצת כמו להגיד שאנחנו מכירים את הים, אבל כמה אנחנו באמת מכירים את הים? יש שם כל כך הרבה עומקים שטרם נחשפנו אליהם, ככה גם אצל בני הזוג שלנו, יש הרבה עומק שהם בעצמם בכלל לא מודעים לעומקים האינסופיים שיש בתוכם. 

בן הזוג שלנו הוא ממש מראה לאינטימיות שלנו עם עצמנו, וברמה עמוקה יותר למערכת יחסים שלנו עם הבורא. ככל שאנחנו בחוסר תקשורת עם בן הזוג ככה גם אנחנו רחוקים מעצמנו, זה הולך יד ביד.

איך לשפר תקשורת עם בני הזוג, תקשורת זוגית בריאה, אלו דברים שאנחנו צריכים לפתח בתוכנו ולגלות על עצמנו כל יום קצת יותר. 

מחפשים לשפר את חוסר התקשורת עם בן הזוג?

השאירו פרטים וקבעו פגישה קצרה וממוקדת שתשפר את התקשורת הזוגית שלכם