מרגישה מבולבלת בקשר הזוגי? אלו הדברים שחשוב לדעת כשאת לא בטוחה בקשר

תוכן עניינים

 

מבולבלת בקשר הזוגי

חשוב להתבלבל בקשר זוגי, לעיתים בלבול בקשר הזוגי ישר נתפס כמשהו אסור, כי זה מרגיש לפעמים כמו "בגידה" להיות מבולבלים, יש לזה צל, כי בדרך כלל אנחנו קוברים עמוק את הבלבול בתוכנו. 

 

אנחנו חווינו הרבה פעמים קשרים מבולבלים, אבל איך יודעים שזה לא זה?. זה שאנחנו מבולבלים זה לא אומר שאנחנו "לא בסדר"

מיד עולה בתוכנו אשמה, "אסור לי להיות מבולבל", זו אחריות גדולה מאוד כל הזמן לדעת שזה הבן אדם הנכון לנו ושחס ושלום אני נמצאת בזוגיות לא מספקת! זה כאילו אסור לנו להטיל ספק. 

אבל דווקא בעצם היותנו בבלבול טמון המפתח להצלחת הקשר, זה הפוך על הפוך, זה כמעט לא אנושי להיות כל הזמן יודע כל, מאוד מפוקס על הקשר ורק עליו. ודווקא בבלבול יש משהו שמזמין אותנו להעמקה משמעותית של מה אנחנו רוצים, מה חשוב לנו, איך להתייחס לזה בתוך הקשר ולאן מועדות פנינו. 

אז במידה ואת מרגישה לא בטוחה בקשר, ויש לך תחושה אחרת של בלבולים בקשר הזוגי, מזל טוב! זה כל כך טבעי ונכון. הבלבול שלנו יכול להתרחש ממש בתחילת הקשר או ממש בשלב מתקדם שלו, כשזה כבר הופך להיות רציני.

 

בלבול בתחילת קשר זוגי

זה שאנחנו מבולבלים לא אומר כלום, 

בהתחלה יש המון צפיות, שבן הזוג צריך להיות ככה ולא ככה והרבה פעמים אנחנו מגלים שלמרות שזה לא עונה לנו בדיוק על הצפיות, זו דווקא כן הזוגיות הנכונה לנו.

ברגע שעולה בתוכנו הבילבול הראשון הכי קל זה לנטוש את הספינה של הקשר שרק התחיל להירקם לו, אבל דווקא רגע לפני שאנחנו קופצים חזרה לחיי הרווקות שאנחנו כל כך מכירים, אפשר לשאול את עצמנו, באיזה עניין אנחנו מבולבלים בדיוק:

 מבולבלים לגבי הנראות או לגבי המהות של בן/ת הזוג? 

 

בלבולים לגבי הנראות של בן הזוג: 

לחלקנו חשוב שבן הזוג שלנו יעמוד בקריטריונים כמו גובה, משקל, מוצא, נפח חשבון בנק, קרירה וכו'. כשבן הזוג לא עומד בדיוק בקריטריונים שקבענו זה מעורר בלבול וספקות בקשר.

לפעמים מאוד קשה לגלות את המהות של בן הזוג כי תשומת הלב שלנו עסוקה בנראות שלו ובציפיות שלנו.

מצד אחד יש לנו "רשימת מכולת" שיכולה לתרום, למקד ולפקס אותנו למציאת בן זוג מדוייק עבורנו, אך מצד שני, יכולה גם להפריע לנו לגלות שאולי מה שאנחנו חושבים שאנחנו רוצים הוא לא בהכרח מה שאנחנו צריכים.

אנחנו יכולים לפעמים להעז לזרוק את הרשימת מכולת לפח, להתבלבל, לקחת סיכון וללכת על הלא כל כך מוכר.  

 

כשאנחנו מבולבלים לגבי מהות של בן הזוג: 

 

המהות זה עניין רגשי, מבחינת הנראות הכל מושלם, בן הזוג שלנו נראה בדיוק מה שחיפשנו כל חיינו, אבל משהו לא באמת קורה בלב, הלב אדיש לתבניות ששמנו, והוא מאותת לנו שזה לא זה וחבל על הזמן שלנו. 

כאשר הבלבול ממקום של מהות אז זה הרבה יותר מאתגר לקפוץ מעל זה, כי זה שם כל הזמן. 

הלב כל הזמן מתנגד לקשר, הוא לא מוכן להיפתח. צריכים לשים לב, אולי הלב לא נפתח בגלל פחד מזוגיות? טראומות? או אולי הלב לא נפתח כי זה פשוט לא זה. 

אין את הקליק, את החיבור הראשוני הקוסמי הזה שבו הלב פשוט נמשך ללב אחר בפשטות. כאשר יש בלבול הדבר היחיד שאנחנו באמת יכולים לעשות, זה לשאול את עצמנו למה הלב שלנו לא נפתח? להבין את השורש, במקרה כזה הדבר היחידי שעוזר זה לתת עוד זמן, לפעמים לוקח פרק זמן מסויים עד שהלב יכול להיפתח. 

לא בטוחה בקשר הזוגי
הרגשת בלבול בקשר הזוגי לפעמים מרגישה כמו מבוך

בלבול בקשר מתקדם 

אז אנחנו אחרי תחילת הקשר, ועכשיו הקשר מתקדם והופך להיות אינטימי, וכאן זה נוגע בנקודות מאוד כואבות בתוכנו. חרדת הנטישה וחרדת האינטימיות שלנו, ושם עולה הרבה כאב ומלא רגשות. 

כל זה בא לפתח אותנו, שאנחנו בתהליך של קשר מתקדם זה מעולה להתבלבל, כי דרך הבלבול אנחנו מעמיקים, אנחנו מתפתחים, זו ברכה. כדי לראות בזה ברכה צריך ללמוד לשהות בזה בתוכנו מבלי לפעול מהבלבול. 

לא להתבלבל מהבלבול, לא להילחץ מזה. יש תחושה שאנחנו חייבים לפתור את הבלבול, אבל זה לא כך, אפשר לשהות בבלבול, זאת תחושה שצריך ללמוד לשהות בה. זה כואב להיות מבולבל, כי יש תחושה שאין ביטחון, אבל דווקא הסכמה להיות בלא נודע בקשר שלנו, עם כמה שזה מפחיד, כי אנחנו לא יודעים מה יהיה, זה ממש בסדר, זו תחנה שאנחנו צריכים להיות בה וללמוד להתמודד איתה. 

 

לסיכום, 

צריכים להבין כמה דברים מאוד בסיסיים לגבי בלבול, וזה לא משנה אם אנחנו בתחילת קשר או בקשר מתקדם, בכל רגש בלבול יש הזדמנות לצמיחה, כי זה מכוונן אותנו יותר, מה אנחנו באמת רוצים, מה נכון לנו, איפה אנחנו רוצים לשים את הדגש בזוגיות שלנו.

הבילבול מסייע לנו להתפתח ולהיות מדוייקים יותר בחיינו. הזוגיות היא רק מראה למה שקורה בתוכנו באמת. אז כל בלבול טומן בתוכנו הזדמנות פז, ללמוד להרפות, לשחרר שליטה בזוגיות, לגלות שזה גם בסדר לא לדעת הכל. ודווקא מתוך מקום הכי מבולבל יכולה לצמוח בתוכנו וודאות מאוד גדולה, בהירות לגבי הרצון שלנו בתוך הזוגיות שלנו וזה דבר כל כך יקר ערך. 

 

 

קובץ האזנה

 

 

 

אפשר לצאת מהספקות בזוגיות!!

קבעו פגישת ייעוץ קצרה וממוקדת עם רן וסיון ושפרו את חיי הזוגיות לכם כבר מהפגישה הראשונה