איך למצוא זוגיות? – 4 עקרונות שיעזרו לך למצוא אהבה 

תוכן עניינים

 

שאלה שמגיעה אלינו מהמון רווקים/ות עם רצון אמיתי לזוגיות היא – איך למצוא זוגיות? אני מרגיש/ה מספיק בשל לזוגיות אך "החיים לא מזמנים לי למצוא בן/ת זוג, אני לא יודע איך להתחיל עם בחורה?? מה עליי לעשות??
הדבר הטוב ביותר הוא להתחיל בסיפור אישי שלי שיוכל לשפוך קצת אור על כל הנקודה הזאת:

כשמצאתי אהבה זה היה שבועיים אחרי שוויתרתי למצוא אותה. באותה תקופה זה היה נראה לי בלתי אפשרי למצוא אהבה. ניסיתי הכל, הלכתי לייעוץ זוגי וניסיתי לשחרר כמה שיותר מהקשר הקודם שלי, הרגשתי כאילו יש לי בור בלב שאף פעם לא יתמלא.

אני זוכר את הרגע שהכל התהפך, הייתי בחופשה בקובה, ושם על איזה בנין גבוה, עצמתי עיניים וממש התמסרתי ששום דבר לא באמת חסר לי, ופתאום ידעתי, ידעתי שזה קרוב, לא ידעתי איך ולמה, אבל ידעתי שזה קרוב, ידעתי שאני יכול לחיות גם בלי זה, פתאום התחושה הזאת שליוותה אותי כל הזמן התפוגגה והתחלפה בידיעה ברורה שהכל בסדר. אספתי 4 עקרונות חשובים שעזרו לי למצוא אהבה. 

 

1. לשחרר את התבניות שאנחנו שמים כדי למצוא בן/ת זוג:

 "גבוה", "נמוך", "רזה", "משכיל", "אשכנזי", "שחום", "דוקטור", יש לנו רשימת מכולת, חינכו אותנו שככל שמצליח יותר ככה זה יותר טוב, אבל כל "רשימה" שיש לנו מעכבת אותנו מלמצוא באמת אהבה, אהבה פשוטה שמחברת אותנו ללב. ייעוץ זוגי יכול לעזור לזהות תבניות מעכבות וכיצד לשחרר אותם, אנחנו באמת יודעים מה הכי נכון לנו? כל רשימה שיש לי בראש זה תמהיל שבניתי מתוך התפיסה של מה "מוצלח" ומה לא,  ואנחנו מוצאים לזה איזכור במסכת אבות "…ואל תאמין בעצמך עד יום מותך" (מסכת אבות, הלל הזמן, פרק ב', משנה ד') 

כדי להבין איך למצוא זוגיות- צריך להטיל ספק בכל תבנית ששמנו בראש מי בן הזוג האידיאלי עבורנו, לא להאמין לסיפורים שבראש. 

 

2. אמונה:

נדהמתי לגלות אחרי 3 שנים של רווקות, שהמפגש עם האישה הנכונה הסתכם בשניה אחת, זה קרה ברגע אחד. כל התסכולים, הימים, הלילות, הפחדים, הכל נבלע שם בתוך השניה הזו. וככה אנחנו צריכים להחזיק כל הזמן בראש שזה רק במרחק של רגע אחד מאיתנו.

לפעמים אנחנו מייצרים במחשבה אשליה שזה רחוק, בלתי אפשרי, משאלת לב שלעולם לא תתגשם, אבל זה קורה ברגע אחד ובאופן הכי לא צפוי. זה מגיע כמו הגשם הראשון, פתאום באמצע יום שמש וברגע אחד כל השמיים נפתחים ומתחיל לרדת גשם.

יש איזה רגע כזה שצריך להחזיק בראש כל הזמן, שזה רק במרחק של רגע מאיתנו. וזה קרוב מאוד. יש לנו נטיה להפליג בדמיונות "אין גברים מתאימים, כולם אותו דבר", "לי זה לא יכול לקרות".

התפיסות האלו מתחילות לבנות שכבות שבונות לנו את המציאות, ומה תפיסה עושה היא אוחזת את המציאות ולא משחררת, ואז המציאות שמוקרנת לנו מותאמת למה שנמצא בתוכנו ומשקפת לנו, ממש כמו מראה, את העולם הפנימי שלנו. 

 

3. לפעול מתוך אהבה ולא מתוך פחד:

אין לנו שליטה מתי יגיע בן הזוג המדוייק, אנחנו באשליה שיש לנו שליטה על משהו, אבל למעשה אין לנו מושג מה מביאה איתה השניה הבאה, אנחנו חיים באשליה שזה תלוי בנו וזה גורם להרבה לחץ ותחושה של אחריות כבדה. "אני לא יוצא מספיק" "לא נרשם למספיק אתרי הכרויות", אנחנו יכולים לפעול מתוך אהבה ולא מתוך פחד, לעשות דברים שמרחיבים לנו את הלב ולא מצמצמים אותנו.

לפני שאנחנו קופצים לדבר הבא, צריך לשאול את עצמנו האם הפעולה הזאת מרחיבה לנו את הלב (אהבה) או מצמצמת אותו (פחד), ככה אנחנו יכולים להיות יותר מדוייקים בפעולות שמקדמות אותנו. לפעול מתוך אהבה, זה להיות בהשראה שאהבה תגיע בדיוק ברגע הנכון.

לתת לזה תוקף. הפחד מצמצמם אותנו מספר לנו "אני מבוגר מדי בכדי למצוא זוגיות בגיל 35" "אני כבר לא אמצא, זה מאוחר מדי, פיספסתי את הרכבת". בפגישה של ייעוץ זוגי תהה הלקוח איך למצוא בת זוג שכל העת הוא ספון בביתו, בסופו של דבר הוא פגש בה במכולת השכונתית, נפלאות דרכי הבורא. 

 

 

איך למצוא אהבה?

 

4. לבחור להרגיש טוב כמו שאנחנו:

זה העקרון המאתגר מכולם, רצוי לקרוא את המאמר שפת הרגש – קבלה חופש ואהבה.
יש תקופות בתוך הרווקות שפוקדים אותנו רגשות לא פשוטים, תיסכול, דיכאון, עצב. כל הרגשות הללו מגיעים מתוך התנגדות למה שקורה עכשיו, התנגדות למה שהמציאות משקפת לנו.

התנגדות להיות ללא זוגיות, וככל שאנחנו מזדהים עם הרגשות הללו, הם יכולים לסחוף אותנו פנימה לתוך הייאוש, ואז אנחנו כמו כלואים בתוך לולאה ויש תחושה שאין דרך לצאת מזה, תחושה כמו טביעה שקטה,  אז כאן נכנס ניהול רגשי נכון וזו אומנות של ממש מומלץ לקרוא על ניהול רגשי בתוך זוגיות כדי לקבל הבנה עמוקה יותר של הנושא.

כדי להבין איך למצוא זוגיות, אנחנו צריכים ללמוד איך להתמודד עם הרגשות שלנו ואיך לנהל אותם, ללמוד איך להיות בעין הסערה ולמצוא את השקט בזמן שהרגשות סוערים.  ומתוך כך אנחנו יכולים לבחור את הרגש הרצוי לנו, זה משפיע על כל האנרגיה בגוף, אנחנו מתמלאים בתקווה.

למעשה אנחנו לומדים להיות שמחים, כמו שאנחנו בדיוק, ככה רווקים, ללא תלות, כל עוד יש תלות אנחנו מושפעים מכל פגישה כושלת, וכל עניין קטן יכול להפוך להיות דרמה וזה יכול להוות גורם מעכב למצוא זוגיות טובה.  

 

רוצים למצוא זוגיות?

קבעו איתנו פגישת ייעוץ ונשמח לתת לכם את כל הכלים למצוא את הזוגיות שהכי תתאים לכם