איך להתחיל עם בחורה וכיצד להתגבר על הקושי להתחיל עם נשים?

תוכן עניינים

אם שאלת את עצמך פעם מה הדרך הכי טובה להתחיל עם בחורה ולא תמיד ידעת לענות, או שידעת לענות אך היו מניעות וקשיים אחרים שעצרו אותך מליישם זאת, המאמר הבא הוא בדיוק בשבילך,

הבאתי לך כאן את כללי האצבע הכי חשובים שאני מכיר שיעזרו לך להתחיל עם בחורה, אך בצורה נכונה, מכבדת וטובה, מקווה שתיהנה:

איך להתחיל עם בחורה

 

6 צעדים איך להתחיל עם בחורה והטעויות הנפוצות 

הנושא הזה הובא לשולחני בעקבות תסכול מאוד גדול שבחור מקסים בן 30 שרצה למצוא זוגיות חווה עם עצמו, הוא לא הצליח להביא את עצמו להתחיל עם בחורה בצורה נכונה ועשה כל טעות אפשרית, אז החלטתי לכתוב עבורו מאמר, וכנראה זה עבור כל מי שרוצה לדעת איך להתחיל עם בחורה וחווה קשיים לעשות את המהלך הנכון. 

אנחנו מאוד רוצים להתחיל עם בחורה, להכיר אישה אמיתית, יש לנו תחושה ששום דבר לא הולך וכל מה שאנחנו מנסים לא מצליח, אנחנו שומעים בעיקר את המילה "לא", אנחנו מאשימים את הנסיבות שלנו, יש לנו או אין לנו כסף, מקום מגורים, משותף או עם ההורים, המראה החיצוני שלנו, הגובה שלנו, השיער שלנו.

אנחנו עסוקים במה אנחנו לא, אנחנו נמצאים במקום שאנחנו צמאים לזוגיות, רוצים כבר להקים בית והמרחק נראה הולך וגדל, לא עושים לנו מספיק לייקים, אין התאמות באתרי הכרויות, אנחנו עסוקים יותר במה אנחנו לא מאשר במה אנחנו כן, אנחנו מרגישים לא מושכים מספיק, לא ראויים להכיר בת זוג.

יש כל כך הרבה רעשי רקע שיכולים לעשות חייץ ביננו לבין בת הזוג המיוחלת, אנחנו עסוקים מדי בתוך הראש, ברגשות, בהשלכות. אנחנו הרבה פעמים כבר מרגישים את הדחיה עוד לפני שעשינו צעד קטן.  בת הזוג המיוחלת נמצאת רק במרחק של כן אחד, כן בודד אחד בתוך ים הרעשים של האישה הנכונה, זה כל מה שצריך. אנחנו נכיר את כל מה שבאמת חשוב.  

 

משפטי פתיחה להתחיל עם בחורה

בנוגע לנושא מאוד מוכר שנוגע למי שרוצה לדעת איך להתחיל עם בחורה, חושב לדעת שמשפטי פתיחה מתוחכמים ככל שיהיו, הם יותר מזיקים ממועילים, הם לוקחים את הספונטניות את החיבור לאותו רגע, כדי להבין איך להתחיל עם בחורה חשוב להבין שלא צריך שום הכנה של איזה משפט מתוחכם, פשטות זה שם המשחק, פשוט להביא את עצמנו. 

 

האם צריך הכנה לפני שמתחילים עם בחורה?

לא צריך הכנה בכדי להתחיל עם בחורה. נשימה עמוקה, כמו צלילה לתוך מים קרים, אנחנו לא תמיד מוכנים שהגוף פוגש את המים, יש איזו התרגשות ראשונית, להביא לתוך המקום הזה את המפגש האותנטי, הבלתי אמצעי.

ככל שאנחנו יותר "מוכנים" זה דווקא מתפרש כחיסרון, דומה לדקלום טקסט לתפקיד בסרט, יש משהו לא טבעי, שלא באמת סומך, זה עשוי מדי, אנחנו צריכים ללמוד לשחרר שליטה ולתת לעצמנו להיפגש ברגע של כנות, ללא הגנות.

ככל שיש יותר הכנות לפני, יש יותר ספק, יותר שליטה, פחות אותנטיות. החיבור הפשוט, השניה הראשונה, אותו רגע לא נודע, ברגע הפשוט הזה, בזמן הווה אפשר להדליק את הניצוץ הראשון- יש עניין גדול מאוד להביא מפגש אמיתי, לב אל לב, בלתי אמצעי, חיבור פשוט של לבבות שמצאו אחד את השני. 

 

לנקות "רעש" מנטלי

ככל שיש לנו בראש יותר תבניות, לגבי עצמנו, לגבי הבחורה, לגבי החיים, מחשבות כמו "אני גר כרגע בבית של ההורים ואין לי עבודה למה שהיא תרצה אותי", "אין לי רישיון נהיגה למה שהיא תצא איתי", "אני לא נראה מספיק טוב למה שהיא תרצה אחד כמוני"  כל אלו הם גדרות דמיוניים, הם חוצצים ביננו לבין הזוגיות.

אנחנו צריכים ללמוד לשנות את המיקוד. ככל שהמיקוד שלנו יותר על למה לא, ככה אנחנו נמגנט לחיים שלנו את כל הסיבות לא למצוא את האישה הנכונה. מי קבע שהאישה הנכונה תגיע דווקא כשיש בית, כסף ועבודה טובה?

אולי האישה הנכונה מגיע דווקא הפוך, שאנחנו דרים ברחובות , מקבצי נדבות, מרוששים חולים וכואבים. מי יודע איך בדיוק היא אמורה להגיע, להיות פתוח לחוויה שזה יכול להגיע בכל דרך, בכל מצב סוציואקונומי, בריאותי שיהיה, אנחנו פתוחים ללא נודע. 

 

איך להתחיל עם בחורה צריך (ולהתמודד עם דחייה)

הפחד שיש לנו מדחייה יכול להכריע את הכף ליצור קשר כלשהו או לא? האם להתחיל עם הבחורה הזאת או לא? אנחנו כל כך מפחדים מדחייה שאנחנו מעדיפים הרבה פעמים לא לחוות את זה כלל ולהישאר פאסיבים.

מה זה אומר דחייה? מה זה אומר עלינו, מה המשמעויות של זה, יש אדם בעולם הזה שלא רוצה אותנו, אנחנו נוטים לפרש את כל הנושא הדחיה בצורה מאוד דרמטית. לעיתים הפחד מדחיה כל כך גדול שזה כמו מוות ממש, אנחנו צריכים ללמוד כלים רגשיים להכיל דחייה.

כל פנייה שלנו לבחורה טומנת בה את הסיכוי לדחייה וזה חלק מהמשחק, אנחנו צריכים ללמוד לקבל את זה כחלק מהחוקים הבלתי נפרדים של המשחק. דחיה אחת בשרשרת הצלחות יכולה להיות כמו נקודה שחורה על דף לבן, אנחנו מתמקדים בה באופן אוטומטי, כי יש לנו קושי להכיל את הדחיה.

אני מזכיר כאן היבט חשוב מאוד, אנחנו רק צריכים כן אחד מהבחורה המיועדת לנו, זה הכל. רק כן אחד קטן. אז מה הבעיה לקבל אלף לא, שאנחנו רק צריכים כן אחד. אז תרגול התעוזה (במידה הנכונה והבריאה), תרגול לקבל לא, יכול להיות לנו לעזר, אנחנו פוגשים חיים, אנחנו צריכים לקבל את זה שלא תמיד רוצים אותנו, אנחנו צריכים לקבל את זה שזה באמת בסדר לקבל לא. החיים ממשיכים, השמש ממשיכה לזרוח. החיים יפים, אפשר לשמוח. 

 

השפה מעבר למילים. הסתכלות חדשה על המצב, גורם הריחוק

הבעל שם טוב המשיל את הבעיות בחיים למטבע, ככל שנשים את "המטבע" קרוב יותר לעין, הבעיה יכולה גם להסתיר לנו את השמש. אז ככה אנחנו יכולים לראות את הרווקות שלנו "בעיה", להקצין את זה, עד כדי כך שזה מטיל צל כבד על כל חיינו.

אז כשאנחנו מגיעים להתחיל עם בחורה, אנחנו מביאים איתנו גם את הצל הזה, הכבדות, אנחנו הופכים אותה, ככה בתוכנו, למושיעה שלנו מהצרה של הרווקות. ככל שאנחנו יותר "כבדים" עמוסים ברגשות אשמה, מלאים בתסכול, אנחנו מביאים את זה גם למרחב ההכרות.

זה מייצר ריחוק, יש איזו תלות רגשית עוד לפני שהקשר התחיל וזה קורה בלי מילים. ככל שיש יותר אבנים על הגב ככה קשה יותר לייצר מרחב פשוט של אהבה, יש יותר מחיצות ויש יותר ריחוק. אנחנו צריכים ללמוד לעבד את הרגשות, להביא את עצמנו לקלילות, לשמחה, לאהבה לא תלויה. ומתוך כל הטוב צומח עוד טוב.

איך זוגיות צריכה להיות באמת?

שפה רגשית של אישה שונה מזו של גבר

השפה הרגשית של הגבר שונה מהשפה הרגשית של האישה, בנוגע למי שמנסה להבין איך להתחיל עם בחורה בצורה נכונה, אנחנו לעיתים מתבלבלים ויוצאים מנקודת הנחה שהשפה הרגשית דומה אז אנחנו "מתחילים" עם בחורה כפי שאנחנו רואים לנכון מתוך העולם המושגים שלנו, אבל למעשה יש כאן הרבה מעבר.

שלב א' גישה, אנחנו לא באים לחטוף, לקבל בעורמה, לקחת, למהר להשיג, אנחנו צריכים לוותר על הגישה של העיקר לקבל טלפון, זה בכלל לא הפואנטה, אנחנו מפספסים את כל הרעיון, ובעצם מתחת לזה אנחנו מפחדים להיות אינטימיים.

גם במפגש של 30 שניות אפשר לגלות אינטימיות. הגישה היא לא העיקר לקבל את הטלפון, זה ממש לא העיקר, זה דווקא החלק השולי. העיקר זה הרגע של ההכרות שצומחת מתוך פשטות, איך להביא את עצמנו לאותו רגע פשוט, שאנחנו לא עמוסים בתבניות על עצמנו, על העולם, על בת הזוג, רגע בו אנחנו פשוט נפגשים לב אל לב.  

שלב ב' עדינות, אנחנו לא יכולים להתפרץ בבת אחת בגסות, צריכים את העדינות של הנוכחות. יש איזה משהו בנוכחות שקטה, כזו שלא מנסה להשתמש בתחבולות ולמשוך תשומת לב בכל מחיר, אלא בנוכחות פשוטה. נוגעת, עמוקה. כמו ריקוד, לעשות צעדים שהם מותאמים לצד השני ולא מנותקים רגשית ממנה. אנחנו לא צריכים "להשיג" אותה אלא רק לפגוש אותה באמת. 

 

לסיכום

כדי להתחיל עם בחורה (ולקבל את ה"כן" ממנה), אנחנו לא צריכים להיות משהו יוצא דופן, להיות מיליונרים, אנשי העולם הגדול, יפים ומוצלחים. אנחנו רק צריכים להיות "עצמנו", לגשת בלי כל התבניות, בלי "הפאסון" לבוא פשוטים, לפגוש רגע ועוד רגע יחד איתה, ובמידה וזה נכון זה פשוט קורה, לב שפוגש אמת יודע לזהות.

לא צריך את כל המסכות, אפשר לבוא פשוטים, וזה פשוט קורה. אנחנו צריכים ללמוד שהשפה הרגשית של האישה שונה, הן מדברות את שפת אהבה, לבוא מתוך המקום הזה. לפגוש באמת זה להיפגש עם החיים, לתת לרגע לעשות את שלו.

אנחנו יכולים לנוח בתוך עצמנו, להאמין שגם אנחנו יום אחד נשמע את הכן הזה, והזוגיות תגיע בשקט, בהפתעה ובקול תרועה רמה. החיים מפתיעים שלומדים לשחרר ולזרום, "כל הנחלים הולכים אל הים…" (קהלת). 

 

 

מעוניינים לקבל כלים ועזרה בלהתחיל עם נשים?

אני מזמין אתכם לקבוע פגישת אימון קצרה וממוקדת בנושא מציאת זוגיות, ובעיקר לקבל את הכלים "לשבור את הקרח" ולהתחיל עם בחורה בצורה אמיתית, מכבדת ונכונה. השאירו פרטים כאן למטה ואחזור אליכם בהקדם.