ניתוק רגשי – ממה זה נגרם וכיצד להתמודד עם הבעיה? 

תוכן עניינים

רגש זה חיות ,אנחנו חיים כדי להרגיש. רגש מייצר תנועה E-motion. אנחנו עושים דברים בשביל להרגיש וברגע שאדם חווה ניתוק רגשי, זה סימן שצריך לעשות שינוי. 

נניח שאנחנו עושים פעולה כמו חיבוק או מילים חמות אבל בלי רגש, זה יהיה מאוד עשוי, מתכתי, קר. אנחנו לא מאוחדים עם הפעולה, יש ניתוק בין הלב והשכל. השכל מחבק, זה קר, שהלב והשכל מחבקים זה מלא. יש כוונה אמיתית ומאוחדת. 

ניתוק רגשי

כל עוד אין בזה רגש זה מנותק מהחיות, הנתק זה חוסר חיים. ללא החיות הפעולות הופכות להיות רובטיות. 

רגש זה גשר, בין המוח והלב. ניתוק רגשי זה אומר שיש נתק בין המוח והלב. 

נתק כזה הנקרא גם בשם דיסוציאציה, מייצר פער בין הרצון של הגוף לרצון של הנשמה. הגוף יש לו רצונות שסותרים את הרצונות של הנשמה, 

דרכי ההתמודדות עם דיסוציאציה

הניתוק הרגשי מביא את האדם לקצוות. אנחנו מנותקים ורוצים להתחבר, להרגיש, רק לא יודעים איך. אז מחפשים פתרונות בעולם הגשמי, מחפשים חיות מהעולם בחוץ. 

אז מתמכרים לכל מה שיכול לתת לנו את ההרגשה הזו של החיבור לרגע, זה לא חיבור שאנחנו מצליחים לשמר, זה חיבור לכמה שעות/שניות ואז האור מסתלק ואנחנו נשארים עם נתק עמוק יותר. 

כל עוד אנחנו מחפשים חיות מהעולם בחוץ, אז הכל מופרז, נהיגה אקסטרימית, עישון קיצוני, סמים, צריכת פורנו מוגזמת, הכל מופרז. כל מה שאנחנו רוצים באמת זה להתחבר, להרגיש את הבורא בתוכנו, לאחד את הרגש והלב שיהיו אחד. 

הלב נותן חיות לפעולה כל עוד אין את החיות הזאת – זו פעולה יבשה, טכנית. אין בפעולה חום. 

כמו שכתוב בקהלת "כל עמל האדם לפיהו וגם הנפש לא תמלא". 

תחושה של הריקנות מעמידה אותנו מול מציאות בה אנחנו רודפים אחרי הדברים הלא נכונים. אנחנו בטוחים שזה מה שישיג את הגישור המיוחל בין השכל והלב ותחושת החיות ואנחנו מגלים שאנחנו צריכים עוד ועוד מאותו דבר חיצוני, כסף, הערכה, הצלחה, וזה מייצר בתוכנו תלות. התלות הולכת ומעמיקה ככל שהנתק גדול יותר. 

האם טיפול בניתוק רגשי יכול לעזור?

ניתוק מלשון תיקון בסיכול אותיות. כדי לתקן אנחנו צריכים לעבוד הפוך, יש לנו אינסטינקט ראשוני – לגשר על הנתק באמצעות התאוות בחוץ, הם מציעים עטיפה יפה, הקלה זמנית על הנתק וגישור לזמן קצר, אבל בתוך אריזת המתנה, מתגלה לנו הפתעה, אנחנו רחוקים עוד צעד מהחיבור לרגש, אנחנו צורכים את העונג בצורה לא מתוקנת, אנחנו תלויים, ללא הגראס או כל התמכרות אחרת, מה קורה בתוכנו? זאת אומרת התלות מעמיקה את הבעיה ואנחנו מוסיפים עוד קליפות על הבעיה. 

בטיפול בניתוק הרגשי אנחנו צריכים להתעורר למציאות האמיתית, ללמוד כיצד למשוך אור בצורה נכונה, כיצד אנחנו לא נכנסים לבורות וסיפוקים זמניים שרק מרחיבים את הבעיה. כיצד אנחנו מנקים את עצמנו, כיצד אנחנו עושים פעולות יותר נכונות ביום יום. 

אנחנו בטיפול רוצים לתת את הכלים כיצד אפשר לבנות גשר בין המוח והלב, לתקן ניתוק רגשי, אי אפשר לפתור את הנתק באמצעות אשליות והנאות חולפות, זו עבודה יומיומית שפרותיה משתקפות לאורך זמן. כל פתרונות הקסם כדורים, טיפולים שלא עובדים על ההשקפה הפנימית של האדם והקשר שלו לטבע הרוחני, לא עובדים באמת לאורך זמן. צריכים לעבוד על שורש הדברים ולא על הסימפטומים. 

ניתוק רגשי מייצר מצב של רעב מאוד גדול לתענוג, אז זה מתבטא בתאוות הולכות ומתגברות. כל דבר שיכול לתת הקלה זמנית ותענוג חולף. 

אבל שוב נפתח כאן פער, והרצון לדבר החיצוני הולך וגדל וכך גם הנתק. אנחנו צריכים ללמוד כיצד להתנגד באופן נכון לתאוות כיצד התודעה שלנו שולטת בתאווה ולא התאווה שולטת עלינו. 

ניתוק רגשי בזוגיות

ניתוק רגשי בזוגיות

אנחנו יכולים להיות בזוגיות אבל לא להרגיש באמת את בן הזוג, לא להכניס אותו פנימה ללב שלנו, אנחנו מרגיש ניתוק רגשי מבן הזוג וזה יוצר חוויה מאוד לא פשוטה. בגלל הניתוק הרגשי אז אנחנו מאוד מפחדים מאינטימיות, אנחנו מתקשים לייצר אינטימיות רגשית, אנחנו במאבק כל פעם שאנחנו לבד עם בן הזוג. 

אנחנו כל הזמן רגל וחצי בחוץ, כל דבר קטן יכול להרעיד את הבסיס של כל הזוגיות. אנחנו מתקשים לגבי החלטות בתוך הזוגיות כי לא ברור לנו כיצד אנחנו מרגישים. 

הניתוק הזה מעלה הרבה שאלות בקשר, אולי זה לא האדם המתאים לי? אני סובלת כל הזמן, למה אני איתו בכלל? זה מציף כל הזמן את שאלת הגירושים. 

חשוב להבין שבן הזוג הוא לא באמת הבעיה, אנחנו מנותקים וזה בא לידי ביטוי בעוד הרבה מובנים, אנחנו צריכים לעשות צעדים לעבר התפתחות, לקבל כלים רגשיים כיצד להניע רגשות כלואים בתוכנו. אנחנו צריכים להתחבר למקום שיודע בתוכנו,במהות הרוחנית שאנחנו, שאפשר אחרת, אפשר להרגיש דברים אחרים. 

בן הזוג הוא מראה לעד כמה אנחנו אינטימיים עם עצמנו, אנחנו דרך הזוגיות שלנו יכולים לחשוף המון חסמים שעוטפים את הלב וחוסמים את החיבור בין המוח והלב. אנחנו יכולים להשתמש בזוגיות כמקפצה להתפתחות אמיתית. 

 

רוצים לטפל בבעיית הניתוק הרגשי אחת ולתמיד?

קבעו איתנו פגישת ייעוץ קצרה וממוקדת בנושא שחרור מניתוק רגשי ותתחילו להנות מחיבור טוב יותר לרגשות שלכם כבר מהפגישה הראשונה