חוסר תשוקה בזוגיות: מה גורם לירידה בתשוקה וכיצד אפשר להחזיר אותה?

תוכן עניינים

זה מתחיל בשמחה, פרפרים וריגושים אבל זוגיות לאורך זמן מביאה איתה גם כאבים, כעסים, אחריות, פחדים, צריך לקום בלילה לילד, יש דאגה לעבודה, קריירה ופרנסה וכל אלה עלולים להביא לחוסר תשוקה בזוגיות.

יכול להיווצר הרגשה של שעמום, שאנחנו יחד על מצב אוטומט, שהשגרה נוכחת, העבודה לוחצת, הרגשה שצריך לתפקד בקצב המהיר של החיים ואין עומק רגשי למפגש ביננו בסוף היום. התשוקה נעלמה ונהיינו שותפים לבית ולילדים.

חוסר תשוקה בזוגיות

אנחנו יכולים להיות בזוגיות ללא תשוקה שנים, לשים את זה בצד מבלי להתייחס לזה, בסוף השגרה מנצחת ורגילים שהחיבור ביננו הוא ללא תשוקה, אנחנו יכולים להגיע למצב שבו אנחנו מסיימים את הקשר הזוגי שלנו בגלל שאין תשוקה.

ישנה תשוקה המתעוררת ממראה, ריח, שפת גוף.. יש תשוקה מתעוררת מסרטים שאנחנו צופים בהם, פעילות אתגרית, דברים מסוכנים או אסורים וכו'.

כל אלו הן תשוקות המתעוררות מגורמים חיצוניים, אלו תשוקות חולפות הבנויות מריגושים ודברים חדשים. כך גם הפרפרים בתחילת קשר והתשוקה המתעוררת במציאת בחיר/ת ליבנו.

לאורך זמן נוצרת חוסר תשוקה בזוגיות שבאה בגלל שהתשוקה שלנו מגורמים חיצוניים יורדת ואנחנו מתבקשים למצוא תשוקה פנימית שהיא בכלל התשוקה לעצמנו, התשוקה לחיים והתשוקה לחוות את הרגע הזה בנוכחות מלאה ובאומץ.

 ברובד העמוק, התשוקה האמיתית היא להתאחד עם הרגע.

להיות בנוכחות ובאינטימיות ושם יש יצירה של משהו חדש שמעורר את התשוקה.

בעיות בזוגיות

התשוקה בזוגיות היא התשוקה לעצמנו

מערכת יחסים זוגית משקפת לנו את המקום הכי אינטימי ביננו לבין עצמנו. זה מתחיל ממקום שאנחנו לא מכירים הרבה זמן ומשתדלים להראות תכונות שאנחנו יותר אוהבים בעצמנו, לעשות מעשים יפים ונחמדים ובעיקר להנות יחד.

כל המרכיבים הללו מעוררים את התשוקה שלנו לעצמנו ומתוך כך יש גם את תשוקה לבן הזוג. אבל מה קורה אחרי תקופה שאנחנו יחד? כשמתחילות להתעורר בעיות בזוגיות? שכבר אנחנו לא מחזיקים בדמות שאנחנו אוהבים יותר בעצמנו? לאט לאט באים לידי ביטוי עוד ועוד תכונות שאנחנו לא אוהבים בעצמנו.

ככל שאנחנו יותר אינטימיים כך גם נחשפים המקומות הכואבים, הטראומות שאספנו במהלך חיינו, המקומות ה"מכוערים", הכעסים והפגיעות ולפעמים אין לנו תשוקה לעשות אהבה ולהתאחד עם המקומות הללו בעצמנו וכתוצאה מכך התשוקה הזוגית יורדת.

 

 

חוסר תשוקה בזוגיות שנובעת מחרדת אינטימיות

בכל אדם יש פחד מאינטימיות ברמה כזו או אחרת. כאשר בן זוגנו נהיה קרוב אלינו, מערכת היחסים נהיית אינטימית וזה יכול לייצר אצלנו פחד וניתוק רגשי. כאשר אנחנו חסומים רגשית מול בן הזוג זה ישירות משפיע על התשוקה.

זה דורש מאיתנו להיות אינטימיים קודם כל עם עצמנו, לאפשר לעצמנו להיות פגיעים וחשופים גם במקומות ה"מכוערים" שלנו וכך להביא את המכלול של מי שאנחנו לזוגיות שלנו.

 

זוגיות ללא משיכה מינית

 כאשר מדברים על משיכה ותשוקה מינית רובנו ניזונים מפורנו המחבר לנו תשוקה לתחלופה של נשים/ גברים. הפורנו גם מחבר את המיניות שלנו למחשבה ולדמיון ומנתק את המיניות מהחיבור הטבעי שלה ללב.

מבולבלת בקשר הזוגי

השלכות הפורנו על חיי המין שלנו הן שאין תשוקה עם פרטנר אחד וצריך ריגושים של המחשבה והדמיון על מנת לייצר תשוקה בזוגיות. התשוקה המינית מוזנת מגורמים חיצוניים וזה הורס את התשוקה הזוגית שלנו.

כאשר אנחנו בנוכחות מלאה עם בן הזוג ומאפשרים לעצמנו מרחב אותנטי שאפשר להרגיש בו הכל, זה נהיה קרוב ודינמי. בכל אחד מאיתנו יש אינסוף גברים ואינסוף נשים,

שאנחנו מרגישים בנוח להביא את עצמנו בכל הצבעים שלנו התשוקה היא אינסופית.

הגורמים של חוסר תשוקה בזוגיות הם שלל הכאבים הרגשיים שעולים מתוך קרבה זוגיות כמו רגשות אשמה, פחד, דאגה, אחריות, צפיות, ביקורת, גועל, שיעמום וכו'.  כאשר אנחנו מתמודדים עם אותם רגשות, נותנים להם מענה ומעבדים אותם, התשוקה מתעוררת מעצמה, היא פנימית ואינה תלויה בדברים חיצוניים.

בעזרת טיפול זוגי בונים תקשורת רגשית נכונה המאפשרת לבני הזוג להיות חשופים ואינטימיים גם במקומות ה"מכוערים" והכואבים וגם במקומות היפים והאוהבים.

הזוגיות היא פלטפורמה אידיאלית לעבודה על התשוקה לעצמנו, זה המקום שבו אנחנו יכולים לפרוץ גבולות, להתגבר על משברים בזוגיות, להציב גבולות חדשים, להעיז להביא את כל החולשות שלנו, את הסודות שלנו, את החלומות שלנו. ללמוד להיות אינסופיים ולראות את עצמנו באמת.

גם אם בן הזוג לא משתף פעולה, אנחנו יכולים לפנות לטיפול רגשי ולאפשר לעצמנו לעבור תהליך עמוק שישפיע ישירות על התשוקה הזוגית שלנו.

כאשר אנחנו מבינים שהתשוקה לבן הזוג היא השפעה ישירה של התשוקה שלנו לעצמנו, אפשר לשחרר את בן הזוג מהתפקיד. הוא לא צריך לספק לנו שעשוע וגיוון שיעורר לנו את התשוקה, אנחנו יכולים לצאת למסע בתוך עצמנו ולגלות את התשוקה האינסופית לחיים עצמם.

 

רוצים להחזיר את התשוקה לחיי הזוגיות שלכם?

אנחנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים למטה ולקבוע פגישת טיפול זוגי קצרה וממוקדת בנושא החזרת התשוקה לזוגיות ולהתחיל ליהנות משיפור משמעותי כבר מהפגישה הראשונה