איך יודעים שגבר רוצה להיפרד: 5 סימנים מקדימים לפרידה שחשוב להכיר

תוכן עניינים

אספנו מספר סימנים משמעותיים שיכולים לאותת לנו על לפרידה קרבה ובאה, זה רק נורות אזהרה, אין בכולם או בחלק מהסימנים כדי להצביע על פרידה, לכל זוג ייתכנו משברים בזוגיות, אך ייתכן מאוד וזה רק הסנונית המבשרת על בוא האביב. זה בא כדי להכין אותנו יותר טוב, להתכוונן, לשפר, לגלות את הסימנים ולגלות כלים להשתפרות ושינוי בכדי להימנע מלהגיע למצב של פרידה או גירושין חלילה.

 

5 סימנים לכך שגבר רוצה להיפרד: 

 

סימן 1: פגיעה בתקשורת 

 

כדי להבין איך יודעים שגבר רוצה להיפרד מהזוגיות, נפתח בסימן הראשון שהוא- תקשורת זוגית, זו הסנונית הראשונה, קשיים בתקשורת יכולים להיות לה ביטויים רבים ולהלן חלק מהביטויים: 

תקשורת דרך כעסיםריבים, אנחנו רבים הרבה, זה הופך לחלק מהיומיום שלנו, תקשורת שמלווה בהרבה כעס. 

חוסר תקשורת – ביטוי הפוך לראשון זה חוסר תקשורת, זה הקצה השני שאמור להדליק נורות אזהרה אצלנו. כי חוסר תקשורת מלווה פעמים רבות באדישות, שתיקה מרובה, זה מכבה תשוקה בקשר, זה מקום שיש בו הרבה עצבות ובדידות. 

תקשורת זה הדבק שמחבר אותנו לבן הזוג שלנו. ללא תקשורת כל מערכת היחסים נמצאת באפלה. תקשורת מאפשרת לנו לדעת איפה אנחנו עומדים בתוך הקשר, היכן להשתפר ואיך להביא את עצמנו לידי ביטוי. 

גירושין בהסכמה

סימן 2: ריחוק רגשי 

ריחוק רגשי זה הסימן המובהק ביותר. אנחנו כבר לא מרגישים את הביחד, יש כמו זוג ידידים שגר באותו בית. פאסיביות מתחילה לאפיין את הקשר. אין את החיבור, את הניצוץ, חסר את התשוקה לבן הזוג! בן הזוג הוא כבר לא החבר הקרוב ביותר, יש תחושה שאנחנו ביחד אבל לא ביחד ואין מאמץ משני הצדדים, אנחנו נותנים לקשר לגווע לאיטו. 

 

סימן 3: שקרים 

אמת זה הבסיס לאמון, בלי אמון יש קושי גדול מאוד לייצר זוגיות אמיתית. כשאנחנו מגלים שקרים קטנים, זה מייצר חורים קטנים בקשר, זה פוגע בשורש הזוגיות וזה סימן מאוד מובהק שיש משהו מהשורש שגדל לא נכון, כמו עץ שגדל עקום, אנחנו צריכים להצביע על הבעיה כדי ללמוד איך להתפתח ממנה. שקר מבשר על בעיה עמוקה יותר של אמון וזה לא מאפשר לבנות זוגיות טובה באמת. 

 

סימן 4: שפה רגשית חסומה 

איך יודעים שגבר רוצה להיפרד? כשאנחנו לא מביעים אהבה, מתקשים להביע את מה שעולה בתוכנו בצורה אותנטית, אנחנו נזהרים מדי, במילים, ברגשות. בדרך כלל שצד אחד מנותק רגשית זה מיד משליך על כל החוויה של הצד השני, בן הזוג כבר לא מתקשר את הרגשות שלו, מרגישים שהוא לא מביע אהבה, מאוד סגור בתוך עצמו ולא מאפשר מקום ומרחב להביע רגש, אלא יש תחושה של בריחה אחד מהשני. 

 

סימן 5: אינטימיות 

אינטימיות, זה יצירה של מרחב של אהבה ביניכם. אינטימיות באה לידי ביטוי לא רק ביחסים גופניים, אינטימיות מתבטאת בעוד המון אופנים. זה יכול להיות בשיחה קצרה בטלפון, או ברגע שאנחנו נוסעים ביחד ברכב, זה יכול להיות בזמן שאנחנו מכינים אוכל.

אינטימיות באה לידי ביטוי כשאנחנו מרגישים שאנחנו יכולים להיות הכי אנחנו מול בן הזוג, וככל שנתגבר על הפחד מאינטימיות, נוכל להיפתח לכך שיש לנו מרחב של אהבה להיות אנחנו, נרגיש משיכה להיות ביחד, להתקרב, לדבר, להיות קרובים גם פיזית וגם נפשית. במידה ואין את המרחב הזה, אז אין דלק למערכת יחסים, היא נוסעת על אדי דלק וזה סימן אזהרה אדום, צריך לעצור בצד ולבדוק מה לא מתפקד שם. 

איך להתחיל עם בחורה

לסיכום

זוגיות זו יצירה בכל רגע נתון, וממש כמו אומן שמשתמש בצבעים על קנבס ככה גם אנחנו מציירים את היצירה הבלתי פוסקת של הזוגיות שלנו, כל אחד מהסימנים שכתבנו הוא כמו צבע שחור או אפור על בד הקנבס,

ככל שהיצירה שלנו מגבילה את הקשת הרגשית שלנו, ככל שהיצירה שלנו כבר מכבידה עלינו, זה סימן שאנחנו צריכים ללמוד ולקחת את הקשר לעבר התפתחות, אנחנו צריכים יותר אדום וצהוב וירוק, משהו בתוכנו צריך לעורר את הקשר.

זוגיות זה ההבעה הכי קרובה למי שאנחנו מול עצמנו, ככל שאנחנו עובדים על ההיבטים הזוגיים שלנו ככה אנחנו משפרים את האיכות חיים שלנו. במידה אחד הסימנים או כמה מהם מתבטאים בתוך הזוגיות שלנו זה סימן שעלינו להשקיע יותר מחשבה, יותר רגש, יותר עבודה.

זוגיות זו עבודה מאתגרת לחיים שלמים וככל שיש לנו יותר כלים יש לנו יכולת יותר להתפתח מתוך החסרונות, מתוך הקשיים. כל סימן כאן יש לו את ההופכי שלו, חוסר בתקשורת לתקשורת שיא, מה זה שיא התקשורת? זה גם שיא האינטימיות, זה היכולת להיות באותנטיות, ולהרגיש יחד עם בן הזוג בשיא העוצמה שלנו, זו זוגיות שמובילה להתפתחות בכל היבטי החיים, זוגיות תומכת שקשה ומעצימה אותנו ברגעי שפל, מאפשרת לנו להשקיע את המשאבים שלנו בקריירה, ביחסים עם המשפחה והעולם, זוגיות כזו  מעלה ומרימה אותנו לגבהים חדשים. 

 

רוצים לשקם את מערכת היחסים ולחזור לזוגיות אוהבת ותומכת?

אנחנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים כאן ולקבוע פגישת ייעוץ קצרה וממוקדת עם רן וסיון שתעזור לכם להגיע לזוגיות בונה, ומשלימה, ולראות תוצאות טובות כבר מהפגישה הראשונה