זוגיות הרסנית

תוכן עניינים

 

מהי זוגיות הרסנית?

זוגיות הרסנית נובעת מדפוס עוד שיש לנו מהבית, במערכת יחסים עם אמא או אבא או שניהם, ואנחנו סוג של משחזרים את זה שוב ושוב בתוך הזוגיות שלנו.
זה דפוס שגורם לנו להרגיש כלואים, אנחנו כלואים בתוך "אהבה" שלא עושה לנו טוב בשום צורה ואנחנו מתקשים לסיים את הקשר.

זוגיות הרסנית היא כזו שמדרדרת את שני בני הזוג, שניהם במצב שזה מחליש אותם, מוריד אותם. הרסני כלפי אחד, זה הרסני כלפי השני.

מה זה הרס, הרס קובר הכל, כל דבר שיש בו אהבה אנחנו קוברים אותה, מחריב הכל.
מה זה אומר לקבור את אהבה? ההרס יוצא מהזוג ומשפיע על כל הסביבה, כמו איזו עננה רדיואקטיבית, זה משפיע על כל מערכות היחסים, על הילדים, משפחה מורחבת, כולם מושפעים מההרס.

הרס זה כוחות של הפרדה.
אז עולה שאלה, אז מה זאת אהבה? אנחנו יכולים להגיד שאנחנו אוהבים סיגריות, אבל זה לא אומר שלעשן זה טוב לנו.

זוגיות הרסנית

מה זה אומר להיות בזוגיות הרסנית?

להיות בזוגיות הרסנית, זה אומר שמשהו בהגדרות של אהבה שלנו "מעוות" זה עושה לי רע ואני אוהב את זה ומכור לעוד מזה.
אנחנו מתמכרים לעיוות הזה, ממש כמו התמכרות לשוקלד, אנחנו יכולים לאכול בלי בקרה וזה לא בהכרח טוב לנו. אבל אנחנו אוהבים את זה.

מקרים לדוגמה לזוגיות הרסנית

לדוגמה אישה בגיל 27 שהיא בזוגיות ובן הזוג שלה מכה אותה, ומסתבר כל הילדות שלה אבא שלה הכה אותה, כלומר הפרשנות שלה לאהבה קשורה באלימות, והתת מודע שלה מחפש את זה וככה היא מוצאת את עצמה במערכת יחסים כזו שבה בן הזוג שלה נוהג כלפיה באלימות פיזית.

מקרה נוסף על התעללות במשפחה, האח התעלל באחותו במשך שנים, והיא יכולה לחוות רק אהבה אגרסיבית, הפרשנות שלה לאהבה עוד מגיל צעיר זה אגרסיביות. כל פרשנות אחרת לא מותאמת אליה.

עוד דוגמה מישהי שהמשפחה שלה עטפה אותה מכל כיוון אפשרי ונתנו לה הכל, ולא נתנו לה עצמאות.
וכל זוגיות שהייתה לה בן הזוג שלה חנק אותה, עטף אותה באובסיסיביות מכל כיוון ולא הייתה לה עצמאות בתוך הקשר.

בכל הדוגמאות לעיל, אנחנו רואים מכנה משותף, הפרשנות שלנו לאהבה משפיעה על מציאת בן הזוג.
כאשר אנחנו מקשרים אהבה עם תלותיות, מחנק, רכושנות, אגרסיביות, אלימות, התת מודע שלנו פשוט יחפש את בן הזוג שיענה על ההגדרות הללו אפילו במחירים גופניים ונפשיים לא פשוטים.

וזה בא לזכך את המילה אהבה, ולשאול את עצמנו, במידה ואני חווה זוגיות הרסנית, אז מה בפרשנות שלי של אהבה לא מדוייק? כי משהו בטראומות שלנו פירש את זה בצורה לא מדוייקת. אהבה זה משהו שבונה ולא משהו שהורס.


אז מה עושים כשאנחנו בזוגיות הרסנית?

שלב ראשון: זיהוי שאנחנו בזוגיות הרסנית.

לצאת מהבועה של עצמנו, לראות את זה. להתבונן על זה באמת. קל לזהות זוגיות הרסנית, פשוט מרגישים הרבה כוחות הפוכים מאהבה.
המון קנאה, שתלטנות, אובססיביות, שנאה, כעסים, התפרצויות זעם, אלימות פיזית, אלימות רגשית. זוגיות הרסנית יכולה להצטלם מבחוץ מאוד "פוטוגני" אבל בפנים הכל רקוב.

שלב שני: להתחיל תהליך פנימי.

בראש ובראשונה לשאול שאלות, למה אנחנו בזוגיות הזו, מה אנחנו רוצים מהזוגיות הנוכחית שלי? לשאול שאלות פתוחות, מבלי לקבל תשובה, התשובות יגיעו ע"י סימנים, אנשים, ספרים, החיים יתחילו לשקף לנו בהתאם לעומק השאלות.

אנחנו מתחילים תהליך שהוא בונה. אנחנו לומדים לכבד את עצמנו ואנחנו רוצים להשיג תהליך שבונה אותנו.

שלב שלישי: הבנה

כל התהליך הפנימי בא לזכך בתוכנו את המושג אהבה. אנחנו מגלים כי המערכת יחסים שלנו עם עצמנו מוקרנת החוצה בתור זוגיות עם בן זוג.
יש משהו בתוכנו במערכת יחסים עם עצמנו יש מקומות שאנחנו אלימים ואגרסיביים כלפי עצמנו, מרגישים שלא מגיע לנו אהבה באמת, אהבה על מי שאנחנו.
מערכת היחסים משקפת לנו את המקומות הכי עמוקים בתוכנו. זה חושף את הפרשנות האמיתית שלנו של אהבה וע"י הבנה למה אנחנו בזוגיות הזו אנחנו מורידים עוד ועוד שכבות בתוכנו וחושפים את המסר מתחת לפני הדברים.

זוגיות הרסנית באה לבנות את הזוגיות עם עצמנו ואת הזוגיות הבאה שלנו. אז גם היא בסופו של דבר לעשות לנו טוב.

לסיכום,

זוגיות הרסנית היא זוגיות מאוד מחלישה, היא משפיעה על כל תחומי החיים, היא מפגישה אותנו עם כעס, קנאה, שליטה ויצרים ולוקחת אותנו למסע עם מקומות מאוד חשוכים בתוכנו.
אנחנו צריכים להפעיל המון עוצמה שקיימת בתוכנו כדי להשתחרר מזוגיות כזו או לתעל אותה למקום הנכון, זה דורש עבודה מאוד עמוקה בנפש.
כי זו זוגיות ששואבת את הכוחות, אז גם להשתחרר ממנה דורש המון כוח.
לא לחינם אנחנו חווים כזו זוגיות יש לה תכלית ומשמעות רבה, דרך הזוגיות הזו אנחנו נפגשים עם מקומות מאוד עמוקים בתוך הנפש, ואנחנו לומדים לבנות מחדש יותר טוב, יותר נכון, את הבסיס, למה היא אהבה.
המשמעויות שלה, מה אנחנו רוצים בחיים שלנו, כדי להרגיש אהבה באמת אנחנו עוברים דרך המקומות שיש בהם שנאה. בסופו של דבר כל חוויה באה לבנות אותנו, להעצים אותנו, לקחת אותנו לרמה הבאה של זוגיות מוצלחת.
בעצם כל ההרס הזה שאנחנו חווים בא לבנות אותנו מחדש שלמים ומלאים יותר.

 

רוצים לצאת ממצב של זוגיות הרסנית למצב של זוגיות שמחה ומאושרת?

קבעו פגישת ייעוץ לשיפור הזוגיות עם רן וסיון ותהנו מזוגיות טובה יותר כבר מהפגישה הראשונה