טיפול בתת מודע

החלק שכולם מפספסים בכל מה שקשור לטיפול בתת מודע.

זה יכול להיות מאמר שיכול לשנות את חייכם.

אפשר לקרוא דברים מדהימים שמפילים ים אסימונים, אז למה בעצם אותו דבר שקראתי לא משנה את חיי מקצה אל קצה מחר בבוקר, הרי הבנתי הכל, למה השינוי המיוחל לא קורה והמציאות משקפת פעם אחרי פעם אותו דבר, איך זה יכול להיות? כי ההתמודדות שלנו היא עם התת מודע שלנו ועצם ההבנה השכלית שלנו לאו דווקא מורידה אסימונים רגשיים.

כל עוד הרגש לא עובר התמרה (נסביר בהמשך) אז השינוי יהיה חיצוני, זמני ותלוי בדבר.

עכשיו בזמן שאת קוראת שורות אלו ממש, את חושבת על הכבד שלך? על מערכת היחסון שלך? על הלבלב שלך? המודע שלך עסוק בלקרוא את השוררות הללו, התת מודע שלך עסוק בלהפעיל את כל המערכת הסופר מורכבת הזאת שנקראת הגוף שלך, ואיזה מזל שזה ככה, אחרת כל המערכות שלנו היו קורסות בדקה, לך תהיה אחראי על דפיקות הלב שלך ואספקת חמצן לתאים כל הזמן.

אז מי נמצא שם בתת מודע? מי זה האחראי על על התהליכים המטורפים האלה שקורים בתוכנו?

המודל המורחב שלך, זה שמחובר להכל, זה שמחובר לבורא ומרגיש ויודע הכל, זו ההכרה האלוקית שלנו. נשמע רוחני מדי? אז בואו נוריד את זה למילים יותר פשוטות.

הפכנו עם השנים את צמד המילים תת מודע לאיזה מקום אפל שאין לנו גישה אליו כלל, אבל זה הרבה יותר פלא מאשר אפל ואפילו יש לנו גישה לדעת מה נמצא שם בתת מודע ויותר מזה, מה משפיע מאחורי הקלעים על קבלת ההחלטות שלנו בכל צעד וצעד בחיים.

אני חוקר קרוב ל-7 שנים את כל הנושא של תת המודע בהמון ערוצים, ספרים, סדנאות, התנסיתי בעצמי בטיפולים בתת-מודע וכמטפל ומעביר הרצאות בתחום. הפכתי כל אבן כדי להגיע למהות העניין ועדיין אני יכול להגיד שרב הנסתר על הגלוי ועל אף הלימוד המקיף התחושה היא שנגעתי רק בקצה קצהו של הקרחון.

במאמר הזה אנסה לקחת נושא מורכב ולפשט אותו מספיק שיהיה קל להכילו.

תכליתו העיקרי של מאמר זה לעורר אותך לכך שבאמצעות כלים לעבודה נכונה עם תת המודע אפשר לעשות שינויים מרחיקי לכת.

אז מה זה במשפט אחד תת מודע?

בפשטות תת מודע זה כל המחשבות והרגשות הלא מודעים שלך.

כל הרגשות והמחשבות המודעים והלא מודעים יוצרים את ההתנסות שלך.

להסביר את הלא מודע ניקח לצורך הדוגמה את הים, יש את פני הים שם אנחנו יכולים לראות מה נמצא על פני המים – סירות, מתרחצים. זה בעצם המודע שלך.

ויש את עומק הים – שם כדי באמת לראות משהו בכלל אנחנו צריכים לצלול פנימה. שם התת מודע נמצא, כל המחשבות והרגשות הלא מודעים שלנו.

יש מחסומים שקשה להמיס אותם, כל עוד מה שנמצא על פני המים לא בקורלציה עם מה שנמצא בעומק הים אז יש מאבק פנימי. המים העמוקים מושכים אותך לברירת מחדל שלך, לדברים שהורגלת בהם עוד מילדות.

כשאת מרגישה שאת מתאמצת מדי כדי לשנות משהו ואת זה אפשר לראות על פני הים, זה סך הכל אומר שבעומק הים אין תמיכה באותו דבר שאת חפצה בו.

אין קורלציה ואז מרגישים את "הסחף" וזה יוצר אצלך מאמץ.

אז מה זה אומר רגשות ומחשבות על פני הים ולמה הם משמשים?

לדוג' יש סירה שכתוב עליה כעס, אני מודע לזה שיש בי כעס וסירה נוספת שכתוב עליה "אני יפה" וככה כל מחשבה ורגש שחולפים בתוכנו ואנחנו מזהים את המחשבה או הרגש כי הם נמצאים על פני המים.

כל מה שנמצא על פני הים הם סך הכל רמזים למה שנמצא בעומקו של הים. לדוג' אנחנו רואים סירה שכתוב עליה "מינוס בבנק" ועוד ספינה שכתוב עליה "מרגיש רע", הסירות הללו הם השליחים לרמוז לנו שעלינו לחקור ולגלות איזה רגש ומחשבה נמצאים בעומק הים שמגלה דווקא את המציאות של מינוס בבנק.

מודע או תת מודע, למה יש יותר משקל?

זה קצת כמו לשאול האם לכמה סירות יש השפעה על מה שקורה מתחת לים, מה שנמצא על פני המים הם סך הכל רמזים למה שנמצא בעומקים.

מתחת לפני המים המציאות שלנו מושרשת היטב ושם הכל באמת קורה.  

אנחנו יכולים חיים שלמים לרדוף אחרי הזנב של עצמנו ולנסות לשנות את המציאות בכוח ובעקשנות, אבל זה קצת כמו לנסות לשנות תמונה שכבר הודפסה במדפסת, כדי באמת לעשות שינוי אמיתי בתמונה הזו אנחנו צריכים ללכת לתוכנה עצמה.

אז לא משנה כמה סירות נשלח, לדוג' כל הנושא של חשיבה חיובית, לא באמת מביא תוצאות משמעותיות, אפשר לחשוב עד מחר מחשבות חיוביות אבל כל עוד אין סנכרון בין מה שנמצא מעל המים למתחת למים, כמה שלא יהיו סירות עם המילה אופטימיות אבל הרגש העיקרי בתת מודע הוא פסימיות שוב העומק הרגשי הוא אדיר והוא זה שמגלה לנו ומשקף לנו את המציאות באופן המדויק ביותר.

מה כולם שוכחים שמדברים על תת מודע? ואיך זה קשור לטיפול?

היום בעיקר מתייחסים בעיקר לפן המנטלי, האוסף מחשבות הלא מודעות שלנו, אבל המפתח לתת מודע זה בעצם הפן הרגשי.

אז אפשר לבוא ולנתח כל מחשבה ומחשבה, ויש הרבה סוגי טיפולים שבאמצעות האטה של גלי המוח (מצב אלפא ותטא) מכניסים מחשבות מחזקות, אבל בדרך כלל בשיטות טיפול הללו המטפל הוא זה 'שמחדיר' את המחשבה למטופל והמטופל פאסיבי.

טיפולים מהסוג הזה שוכחים את הדבר הכי חשוב, הפן הרגשי של התת מודע, ייתכן שמטופל ירגיש שינוי בהתחלה, אבל בגלל שהפן הרגשי לא עבר התמרה, אותה "בעיה" תחזור, תיכנס בדלת האחורית בהזדמנות הראשונה.

הפן הרגשי הוא המפתח לשינויים מהותיים ועמוקים.  הגוף שלנו הוא כל כך חכם הוא אוצר בתוכו זיכרונות, טראומות, כל הזיכרונות הרגשיים נמצאים בכבד, בכליות, בלב ובכל איבר ואיבר, כל שינוי רגשי משפיע על האיבר בגוף הפיזי ממש.

הרגש מחובר ישירות לתת מודע וכל שינוי בו משנה את המציאות הנגלית. שינוי רגשי אמיתי עושה שינוי לצמיתות הוא נוגע במצולות הים ומאפשר התמרה רגשית ושינוי עמוק בחוויות חיים שלך.

איך טיפול רגשי בתת מודע יכול באמת לשנות?

עד גיל 6 היו לנו המון חוויות אבל כמה מהן אנחנו באמת זוכרים ? מעט מאוד אם בכלל, התת מודע בעצם פועל כמו ספוג, כל חוויה, כל אירוע, התת מודע מצלם הכל ואוגר את כל הניואנסים שכבר "שכחנו" אבל רק המודע שכח, הגוף זוכר הכל.

אז נניח ובגיל 5 הייתם עדים לאיזה ריב יוצא דופן בין ההורים, בחלק גדול מהמקרים אוטומטית נוצר שם כאב ולפעמים אנחנו לא יכולים להכיל את הכאב אז אנחנו מדחיקים את זה ולאט לאט הפן הרגשי שלנו מתעצב, יש לכל אחד מאיתנו איזה רקע רגשי שבו הוא חי, כמו הטמפרטורה של המים.

נניח לדוג' רוב הזמן המים קרים, אז גם המציאות שלנו תהיה בהתאם. טיפול רגשי בתת מודע מאפשר שינוי בטמפרטורת המים ומתוך כך שינוי במציאות הנגלית על פני המים.

כשצוללים עמוק דברים מתחילים לצוף והם מתנקים ודברים חדשים נולדים מהשורש, המוח מתחיל לבנות הקשרים חדשים.

כל עוד הרגש בעומק הים לא טופל הוא מנהל אותנו מאחורי הקלעים ואנחנו בטוחים שאין לנו מה לעשות לגבי זה ומרגישים חסרי אונים, ורגשות "קשים" ממגנטים עוד רגשות מאותו סוג, ואז נכנסים ללופ שלא תמיד פשוט לצאת ממנו, כי התרגלנו, ואז מוצאים את עצמנו חיים באזורי הנוחות של הרגש שלנו ולא ממצים ומרגישים את החיים באמת. 

טיפול רגשי בתת מודע יכול לעשות את כל ההבדל גם במקרה של מחלות פיזיות, בעיות בזוגיות, בעיות חברתיות, חרדות והרשימה עוד ארוכה, כי זה נוגע ומזיז את העצם של העניין ומתוך כך המציאות יכולה לנוע בהתאם.

למה הזוגיות שלך יכולה לעזור לך לחשוף את מה שנמצא בתת מודע, הסבר קצר בסרטון:

אז איזה סוג טיפול אני ממליץ שיכול באמת לעשות את כל ההבדל?

מומלץ טיפול רגשי שהוא גם משולב בטיפול בנשימות, הנשימות מאפשרות להתחבר לרובד מאוד עמוק, אפשר להתחבר לגלי גאמא במוח (במצב זה רמת הריכוז מאוד גבוהה והביצועים אידיאליים) ומאפשר כניסה מאוד נוחה למה שנמצא בעומק הים.

חוץ מזה שאפשר לעשות עבודה עצמית יומיומית באמצעות הנשימות ועבודה רגשית נכונה אפשר לשנות את הכימיה (הטמפרטורה בתוך הים)  בתוך הגוף ולאפשר התמודדות רגשית הרבה יותר איתנה במצבים לא פשוטים שמעוררים לחצים.

למידה של השפה הרגשית בשילוב עם הגוף עושה שינוי עמוק בכל היבטי החיים.

כל עוד אנחנו מעל פני הים משדרים משהו אחד ובעומק הים משדרים משהו אחר שום דבר לא זז "בחוץ" ואנחנו רצים במעגלים, אנחנו צריכים ליישר קו.

שמה שנמצא מעל פני הים ומה שנמצא מתחת לפני הים ידברו באותה שפה.

השפה שמגשרת בין שניהם זו השפה הרגשית. יש המון ניואנסים של רגשות ומחשבות שרצים 24/7 צריך ללמוד איך להציף את מה שנמצא בעומק וללמוד לחבר בין העולמות.

ניתן לעשות שינוי בתת המודע שלך!

השאירו פרטים למטה וקבעו טיפול לשחרור החסמים מתת המודע