מתי גבר נקשר רגשית ומה הטעויות שאולי אתן עושות?

תוכן עניינים

האם הרגשת שנתת הכל במערכת היחסים אך לא קיבלת בחזרה את הרגש שכה ציפית לו? התעניינת לדעת מתי גבר נקשר רגשית? לעיתים צריכים לעבור מחסומים רבים בדרך ללב של גבר. לעיתים זה דרך המלך וממש כמו לעלות על כביש ראשי הכל הולך חלק, יש חיבור בכל הרבדים והדרך להתקשרות רגשית אמיתית בהתהוות.

לעיתים, זה ההפך, הכל על פני השטח נראה נכון, אבל יש איזה ריחוק, פחד, סגירה רגשית שלא מאפשר את החיבור הרגשי. יש רק פוטנציאל אבל אין את המימוש שלו. 

נבחין בשני מצבים מתי גבר נקשר רגשית לאישה:

התקשרות שכלית

אנחנו מכירים בת זוג פוטנציאלית, ואז ההתקשרות היא מתוך רשימת מכולת, היא חכמה, עם תואר ראשון, גובה ומשקל כזה וכזה, משפחה טובה ושאר הקריטריונים, העניין הוא כי ההתקשרות אליך היא מתוך הבנה שכלית כי זה נכון לנו, כי זה יש התאמה בין הדרישות שיש לי למציאות.

ובמקום הזה יש התקשרות שכלית שמאותת לרגש שהוא יכול להיפתח יותר ויותר. אבל כמובן התקשרות שכלית נטו היא לא באמת מחברת, לעיתים הצי'ק ליסט כולו מסומן בעובר, אבל בפועל אין חיבור רגשי. אז החיבור השכלי הוא רק רובד אחד, חשוב, אין ספק, אבל זה לא מבטיח התקשרות רגשית.

התקשרות רגשית:

כאן זה מצב הפוך, יש ממש חיבור רגשי, אבל הצי'ק ליסט שיש לנו בראש אין ממש קשר. לא במקצוע, לא בגובה, לא משקל וכד'. אבל עדיין בניגוד למצופה, יש איזה חיבור יותר עמוק, הרגש רוצה להמשיך את הקשר והשכל רוצה לסיים אותו כי אין התאמה בשאר הפרמטרים. 

 

מה הסיבות שגבר לא נקשר רגשית?

 

אגואיזם

לעיתים חיי הרווקות יכולים לעוור, לצאת עד מתי שאנחנו רוצים, לנסוע בכל עת, ברגע שנכנסים לזוגיות יש מידה של אחריות והתחייבות כלפי צד שני. העניין הזה מעורר פחד לשחרר את הרווקות, את החירות.

כמובן שזה נובע מתפיסה לא נכונה של עומק הרווקות, אבל זה כבר למאמר אחר, תוכלו לקרוא עוד במאמר למה צריך זוגיות.  אז יש דואליות ברצון, מצד אחד רוצה להכיר ולהיות בזוגיות ומהצד השני זוגיות זה דבר מפחיד ומחייב. 

פחד מאינטימיות 

לעיתים בן הזוג לא מגיע טאבולה ראסה למערכת יחסים, יש היסטוריה, ולעיתים הגבר יכול להיות אחרי מערכת יחסים שסגרה לו את הלב. מתוך המקום הזה יהיה לו קושי גדול מאוד להיקשר רגשית כי מבחינתי זה אוטומטית מתקשר לפגיעות, והוא תופס באינטימיות כמקום מאיים שעלול לפגוע בו. 

כמובן פחד מאינטימיות יכול להגיע ממקורות אחרים, כמו משפחה, חוויות ילדות, תפיסת העולם הרגשית וכד'. 

 

חוסר איזון בין ההתקשרות השכלית והרגשית. 

אין איזון, יש התקשרות שכלית אבל אין התקשרות רגשית [ניתוק רגשי] או הפוך.  אז הרצון לא מקובע, הלב רוצה דבר אחד השכל דבר אחר ויש דואליות בתוך הנפש. מצב כזה יכול לעיתים להימשך שנים, יש חיבור אבל הוא כל הזמן מוטל בספק.

במקרה כזה, כל הזמן יהיה ברקע חשש אצל הגבר אולי אני מפספס משהו שיענה לי גם על השכל וגם על הלב. 

התקשרות רגשית אמיתית, זה כאשר יש איזון בין הלב והשכל. יש התקשרות שכלית, שיכולה להבין את החיבור וזה עונה על הדברים הבסיסים והחשובים לשכל, ובמקביל יש קריאה של הלב, חיבור שלא ניתן להסביר אותו במילים, איזה משיכה פנימית להיות ביחד, שם הרגש מצטרף לשכל וביחד יש התקשרות רגשית אמיתית. 

לשאלה מתי גבר נקשר רגשית, זו שאלה שאין עליה תשובה עם תג של זמן, לעיתים לגבר אחד, התהליך מהיר מאוד והוא בונה גשרים מיד בין השכל והלב, ולפעמים זה תהליך יותר ארוך בו השכל יודע שכן אבל הלב מסתפק, אז כדי להוריד את הידיעה הזאת ממש להרגשה צריך ארך אפיים.

זה לא נמדד בזמן במישור הפיזי, ימים וחודשים, אלא זה נמדד בזמן תודעתי, עד שהגבר מתבשל בתוכו אחד את השכל והלב ולהגיע הבנה אמיתית כי זה הדבר הנכון ביותר עבורו. 

 

רוצה שנעזור לך לבנות את ההתקשרות הרגשית?

אנחנו מזמינים אותך לקבוע פגישת ייעוץ קצרה וממוקדת בנושא, ולהתחיל לראות שיפור משמעותי כבר מהפגישה הראשונה