8 מאפיינים של גבר בוגד שחשוב לכל אחת לדעת

תוכן עניינים

בגידה יכול לבוא במספר דרכים, בגידה פיזית, בגידה רגשית, בגידה מחשבתית אחד שמנסה להתחיל עם בחורות כל הזמן למרות שהוא במערכת יחסים. המאפיינים של גבר בוגד מתייחס לכל ההיבטים של בגידה ולאו דווקא לבגידה פיזית בפועל. 

בגידה מלשון בגד, יש חיץ בינינו, יש משהו מפריד. בגידה פוגעת בנקודה הכי רגישה בזוגיות, באינטימיות. זה מחיר מאוד כבד לשלם על בגידה. חשוב להבין שגם כאשר אין מודעות של הצד השני על דבר הבגידה, זה נמצא באוויר כל הזמן.

המערכת הרגשית שלנו היא מערכת פתוחה, אנחנו יכולים להרגיש את זה באוויר, משהו בתוכנו יודע שמשהו קורה מאחורי הגב שלנו. אז אנחנו כועסים ומתוסכלים ולא מבינים למה. זה לא נמצא במודעות שלנו כידיעה מוחלטת, אבל משהו בהרגשה הפנימית מאותת לנו. 

 

הסתרה

יש תחושה כל הזמן שיש דברים מתחת לפני השטח. כל הזמן שיש איזה משהו מוסתר מהעין, בן הזוג עסוק בהסוואה. יש איזה חשש כל הזמן שנמצא שם שיגלו את הסוד שלנו. וזה ניכר באופן ההתנהלות היומיומית שלנו, באופן בו אנחנו מתנהלים עם כל אמצעי התקשורת (מחשב, פלאפון), באופן בו אנחנו הולכים אפילו ברחוב. 

 

אשמה

"הפוסל במומו פוסל", דווקא המאשים, זה שמסתובב סביב הנושא הזה באובססיביות יש חשש גדול שהוא בעצם מרגיש בתוך תוכו שקשה לסמוך עליו, אז הוא מתקשה לסמוך על אחרים. הבעל שם טוב קרא לתופעה הזו "שמץ מיניהו", כאשר אתה רואה משהו "בחוץ" זה אומר שמשהו מזה נמצא גם בך. אשמה גם יכולה להופיע הפוך, תחושת האשמה המלווה בבגידה מעוררת בו את הצורך לדבר על זה תאורטית, לבדוק איפה אנחנו עומדים מול הנושא הזה. 

 

שקרים

יש נטיה לשקר, גם על דברים קטנים ולא רלוונטים. וגם על דברים מהותיים. שקרים לבן הזוג הפכו לחלק מהשיח, יש תחושה שכל הזמן אנחנו במסע של מניפולציות. "לשקר אין רגליים", דברים מתגלים לאורך הקשר, אי הדיוקים נחשפים, והשקרים מתחילים לצוף על פני השטח. 

 

פרצי זעם

בן הזוג יכול לאבד משלוותו וברגע אחד להתפרץ, גם בעניינים פעוטים. זה מגיע ממקום לא צפוי וזה קורה ברגע אחד. כמו הר געש, צובר וצובר תסכולים לאורך הזמן. הסתרה תקופה, שקרים, ריחוק מהטבע האמיתי שלנו, מייצרת בתוכנו המון תסכול שאנחנו מדחיקים, עד שברגע אחד, לא צפוי זה מתפרץ. זה יכול להיות פרץ זעם של צעקות, שבירת חפצים, אלימות רגשית, פיזית או אלימות כלכלית. זה יכול לבוא לידי ביטוי בבכי מרובה בלתי נשלט, בנשימות מואצות וחוסר שליטה. 

 

נוכחות

התעסקות מרובה במחשב, בפלאפון. כל הנושא המיני בראש סדר העדיפויות שלנו. אפשר להרגיש שאנחנו המון סביב הנושא הזה, בדיבור ובמעשה, באתרים שאנחנו גולשים בהם, בדרך בה אנחנו מציגים את הדברים. 

כוננות מתמדת

בצבא אנחנו ישנים עם המדים והנעלים כאשר אנחנו בכוננות, ככה יש תחושה שבן הזוג נמצא כל העת בכוננות למשהו, אין נינוחות, יש כל הזמן עצבנות ברקע, חוסר שלווה, אין סבלנות, יש מתח מתמיד ברקע. 

 

בן הזוג מנותק רגשית

ניתוק רגשי מבן הזוג שעסוק בתוך עצמו. התקשורת הזוגית לוקה בחסר, יש איזה נתק באופן בו אנחנו מתקשרים, הרבה אי הבנות. הרבה מתיחות ברקע. אנחנו מנותקים תקופה ארוכה, אין שלום בית. יש תחושה שאנחנו עסוקים כל אחד בפצעים של עצמו, אין שיתוף פעולה, חיבור רגשי, יש תחושה שאנחנו עם שותף לדירה רחוק. האינטימיות נפגעת, השיח רחוק, אין תחשה של ביחד. 

 

מצבי רוח קיצוניים

אנחנו עוברים בקשת מצבים רגשיים, שמחים ואז עצובים מאוד, משתפים פעולה ואז מנותקים, כועסים מאוד ואז רגועים, יש איזה מעברים חדים במצב רוח. למה הדבר דומה, כמו שמישהו מחפש פיתרון לבעיה מסוימת, והבעיה לא נותנת לו מנוח. אז זה מביא אותו למצבי רגשיים שונים. פעם הולך אחורה בפיתרון ופעם הולך קדימה, יש כל הזמן תחושה שאנחנו מנסים לפתור משהו. 

 

 

מרגישים שבן הזוג בוגד אך לא יודעים איך להתמודד?

אנחנו מזמינים אתכן להגיע לפגישת ייעוץ קצרה וממוקדת שתעזור לכם לפתור את הבעיות בזוגיות.