כמה עולה טיפול זוגי?

תוכן עניינים

 

אחד החששות שעולים בתוכנו לפני שאנחנו הולכים לטיפול, כמה זה יעלה לנו? החשש שהתהליך כולו יכול להתפרס על פני כמה שנים ארוכות ובהתאם לזה העלות תהיה מאוד יקרה. 

ייעוץ/טיפול זוגי יכול להיות בחלק מהמקרים קצר וממוקד מאוד, זה מאוד משתנה, תלוי באלמנטים רבים, כמו עומק הקשר, איכות התקשורת, הסטטוס הזוגי. חלקים מהמקרים הוא נפרס על פני תקופה ארוכה, כל מקרה לגופו, כל מקרה הוא עולם שלם ומרתק בפני עצמו. 

יש כמה משתנים חשובים שצריך לקחת בחשבון.

זמן הטיפול הזוגי

 

אורך הטיפול הזוגי, זה יכול לנוע בין שעה מינימום – לשעתיים מקסימום. יש לזה משקל מאוד משמעותי למשך הזמן. ההמלצה היא לבחור בשעה וחצי, כי בשעה בדרך כלל נשארים עם טעם קצת חמוץ, כי לא מספיקים לעלות הרבה דברים שיושבים בבטן, ויש כאן דינימקה של בני זוג, אז הזמן הוא פקטור מאוד משמעותי. 

אכזבה מהזוגיות

תדירות הטיפול הזוגי

 

אפשר ומומלץ להגיע פעם בשבוע, כדי שהתהליך כולו יהיה מובנה. חשוב שזה לא יהיה יותר מפעם בשבוע בגלל כל תהליך ההפנמה, חשוב להשלים מחזור של שבוע לפחות בין פגישה לפגישה. 

כי כל שבוע יש תרגולים ועבודה אישית וזוגית שצריך להפנים אותה וכל תהליך ההבשלה הוא חשוב מאוד. 

אופציה נוספת, במידה ויש גם עניין תקציבי זה להגיע פעם בשבועיים או אפילו חודש, זה עדיף מאשר להזניח את הזוגיות שלנו. 

יש לזה משקל אדיר כי בסופו של דבר לוקחים את האינפורמציה המילולית והרגשית שעוברת בפגישת הייעוץ הזוגי, וזה הרבה מעבר למילים,  ואז הגוף והמערכת המנטלית והרגשית שלנו עושה תהליך של עיבוד, זמן הטמאה במערכת הפעלה שלנו  ואפילו שזה פעם בחודש או פעם בשבועיים יש לזה השפעה על מערכת היחסים ועל העבודה של כל אחד ואחד מבני הזוג בנפרד.

בפגישה עולים דברים מאוד עמוקים שיש צורך לאפשר להם את הזמן להיטמע, ועל בני הזוג ללמוד איך עושים את זה בשניים.  

 

המשתנה החשוב מכולם – איך לבחור מטפל/ים זוגיים 

 

המשתנה היחידי, וזה חשוב יותר מניסיון, מקצועיות, רקע אקדמי, זה המשתנה של החיבור למטפלים מהלב יש הבדל עצום בין מטפלים שהם טובים על הנייר לבין טובים בשטח. 

אז אתה יכול לכתוב עבודות אקדמיות נפלאות אבל כשזה מגיע לטיפול צריך כאן רגישות על ודקדוק בפרטים שהם לאוו דווקא על פני השטח, אז זה דורש כל כך הרבה מעבר, דרוש כאן עומק תודעתי בלתי רגיל שאי אפשר לכמת אותו. מרגישים את זה כאשר המטפלים הם walk the talk. 

הלב זה המדד החשוב מכולם, כאשר יש קריאה פנימית עמוקה למטפלים ספציפיים הלב מרגיש את זה וזה קורה, יש משהו בתוכנו שיודע. 

8 כללים לזוגיות בריאה

כמה כסף עולה ללכת לטיפול זוגי?

 

עלות טיפול זוגי היא נגזרת של ניסיון, אורך הפגישה, איכות ועוד' , המחירים יכולים לנוע בין 300-800 ש"ח לשעה כולל מע"מ.

אבל ממש כמו יין, מחירו לא מעיד על טעמו, ככה גם עלות הטיפול לא מעידה על איכות המטפל. 

איך אנחנו מודדים מחיר? על בסיס התמורה ביחס לכסף שאנחנו משלמים, אז כמה שווה שיפור מערכת היחסים שלנו, שיפור חיי הילדים שלנו? איכות החיים שלנו? זה ערך שקשה למדוד אותו בכסף.

בדרך כלל שאנחנו רוצים לעבוד על מערכת היחסים שלנו אנחנו נוסעים לחופשה רחוקה כדי לשבור את השגרה שלנו, לחוות את החיבור שלנו ממקום אחר, וזה באמת קורה, עפים בטיול, נהנים, התשוקה הזוגית חוזרת, יש משהו שמוציא אותנו מעצמנו בחו"ל ובכלל בחופשות, אבל כל הטוב הזה נמשך זמן קצר, ואחרי שבועיים מי זוכר איפה היינו והכל חוזר לקדמותו, עכשיו כל הזמן צריך לממן יציאה מהשגרה כדי שהזוגיות שלנו תחזיק.

זה משאיר אותנו במעגל אינסופי של רדיפה אחרי הדבר הבא שינער את הזוגיות שלנו מהאבק, אנחנו מוציאים על זה ים של כסף!!! 

לעומת זאת השקעה בטיפול זוגי, זו השקעה בכלים רגשיים שהם בלתי תלויים בחופשה/שיגרה, או כל דבר כזה, להשקיע במשהו שיתן את החופש הזה בתוך החיים עצמם, בתוך מטלות היומיום. 

זו השקעה הכי טובה שאדם יכול לעשות עבור עצמו ועבור הזוגיות והילדים, כי מערכת היחסים מקרינה על הכל, על הקריירה, על המשפחה כולה, על כל העולם שלנו. 

 

לסיכום

אנחנו יכולים לנסות לברוח עד קצה העולם, אבל לא משנה כמה ננסה לברוח , הזוגיות תמיד תחזיר אותנו להתמודד עם עצמנו, במקום הכי אינטימי שלנו, נצטרך ללמוד לעבוד על תקשורת בריאה, על איך להתמודד עם זוגיות במשבר, איך לריב נכוו בזוגיות, מהי תכלית הזוגיות בכלל? 

אם יש בעיה ואנחנו מנסים לברוח ממנה, בן הזוג יחזיר אותנו להתמודד עם זה פנים מול פנים, וגם אחרי שנפרד מבן הזוג נפגוש את זה שוב בזוגיות הבאה רק בדרכים אחרות, עד שנגלה את המשמעויות העמוקות באמת למה זה באמת קורה לנו. יש כאן עומק פנימי שצריך להתמסר אליו ולגלות אותו.

 ייעוץ זוגי מאפשר את המקום המכיל, הבטוח והנוח להעמיק ולעשות עבודת בירורים בדברים האלו בתוך הזוגיות, וזה כשלעצמו יכול להיות מקפצה משמעותית להתפתחות ולצמיחה שלנו, האישית והזוגית. 

הייעוץ הזוגי דורש מכל אחד מבני הזוג לעשות את העבודה העצמית. זו לא רק עבודה שעושים אותה יחד. זו עבודה שכל אחד עושה עם עצמו ועובר עם עצמו תהליך מאוד עמוק ומשמעותי. 

זו ההשקעה הכי טובה שאדם יכול לעשות עבור עצמו ועבור הזוגיות שלו. זה לא מדיד בכסף, זה עד כדי כך יקר ערך.

 

רוצים לקבל הצעת מחיר לייעוץ זוגי?

השאירו פרטיפ בטופס למטה ונחזור אליכם עם הצעה אישית שמותאמת לצרכים שלכם