ייעוץ זוגי לדתיים

תוכן עניינים

זוגיות מפתח להתפתחות

יש מקום מאוד מרכזי לזוגיות בעולם הדתי, זה לב ליבו של העבודה הרוחנית. הקב"ה ברא לאדם הראשון אישה, עזר כנגדו. 

"ויפל ה' אלהים ׀ תרדמה על־האדם ויישן ויקח אחת מצלעתיו ויסגר בשר תחתנה" (בראשית פרק ב פסוק כא)

עזר כנגדו לעשות מה? להתחבר ולהתקרב לקב"ה. לעיתים הרעשים בזוגיות מסתירים לנו את הדבר היקר ביותר "מקלות מים רבים אדירים משברי ים אדיר במרום יהוה" (תהילים, צג ד).

אנחנו שוכחים את התכלית של הזוגיות ומתחילים לאבד כיוון, מאשימים, מרצים את בן הזוג, נוטשים, יש איזה איבוד דרך. ההבנה של מהי זוגיות באמת, בשורש, כל שאר הדברים זה ענפים, אנחנו יכולים ללכת לאיבוד בסבך הענפים. 

צריכים סדר ואירגון והבנה עמוקה ושורשית. זוגיות לא באה עם ספר הוראות, למעשה ברירת המחדל שלנו זה המודל של ההורים שלנו, אבל לעיתים קרובות המודל שראינו רחוק מתקשורת אמיתית ובתת מודע אנחנו מחקים דפוסים ישנים שלא שלנו. 

 

מה עושים בפגישת ייעוץ זוגי לדתיים?

כמו כל דבר בחיים, ככל שאנחנו חוקרים על עניין מסויים אנחנו מגלים עוד ועוד דקויות בדבר, וככל שאנחנו יכולים לעשות יותר זום על הזוגיות, בפגישת ייעוץ זוגי לדתיים אנחנו מתחילים לראות איך כל העבודה הפנימית שלנו יכולה לבוא לידי ביטוי בזוגיות. 

כאשר זוג מבין כי הם אמצעים, כלים ממש, להתחבר לשם יתברך, אז אנחנו יכולים לזהות את המקומות בהם יש לנו גאווה, מקומות כועסים בתוכנו, מקומות מתנגדים, ואנחנו מתחילים עבור תהליך של תיקון. 

בן הזוג מצביע לנו היכן כואב לנו ושם אנחנו צריכים להאיר את אור המודעות. ככל שאנחנו מתמסרים לעבודה הרוחנית, אנחנו יכולים לזהות כי הריבים ביננו מתקצרים, הביקורת והשיפוטיות מופחתת, זה תהליך עמוק בנפש עם משמעות שחוצה גבולות העולם הזה. 

הזוגיות עוזרת לנו להשיל מאיתנו את כל החלקים "האגוצנטרים", את כל המקומות בהם האגואיזם שלנו נשמר, אנחנו לומדים לקבל נפש אחרת, עם כללים והרגלים שונים מאיתנו.

קבלה של אדם אחר, זה גם את החוסר שלמות שלו, את אותם מקומות לא מתוקנים, ככל שאנחנו לומדים להיות בחמלה למקומות הללו אנחנו לומדים לתת חמלה לעצמנו. 

ייעוץ זוגי לדתיים

להאיר את החשכה בזוגיות

כל אותם מקומות בתוכנו שיש בהם "חשכה" מקומות מודחקים, מקומות נסתרים, שקרים, מקומות כואבים, כל אלה נחשפים בזוגיות ויוצאים לאור , ככל שאדם לא עושה את המסלול של מודעות, הוא נתקל בחומת לבנים, מתנגד וכועס כל פעם שמנסים לגעת בחומת לבנים שבנה. 

חומת הלבנים הזו היא סביב הלב, הלב הוא כנגד כל רמ"ח איברים, כל חסימה שיש לנו בלב משפיעה על ההיבטים בחיים שלנו, כתוצאה מחסימה ח"ו אנחנו יכולים להגיע למחלה, זה מייצר חסימות בתקשורת עם הילדים ועם העולם.

ככל שאנחנו פותחים את עצמו לתקשורת אמיתית עם בן הזוג, בעומק אנחנו מתקשרים יותר טוב הסביבה, וביותר עומק עם עצמנו ובעומק העומקים מתקשרים יותר טוב עם הקב"ה. 

 

ייעוץ זוגי לדתיים – אומנות התקשורת הזוגית לקהל הדתי

תקשורת זו אומנות של ממש, יש לה חוקים וכללים, והיא עובדת על ארך אפיים והקשבה אמיתית, הקשבה מהלב, נוכחות, זרימה, חמלה. ככל שאנחנו נוכחים ומקשיבים יותר אנחנו מגלים שנפתח בתוכנו צוהר, להתחבר עוד יותר פנימה לתוך עצמנו.

בן הזוג הופך להיות מאויב לאוהב, גם במצבים שיש אתגר גדול, כי אנחנו מתחילים לעבוד עם המהות הפנימית של עצמנו ולתקשר את זה כלפי חוץ. 

ללמוד את אומנות התקשורת דורש זמן ותרגול והתפתחות רוחנית תודעתית להבין לעומק איך להקשיב מהלב. שלמה המלך ביקש מהקב"ה לב שומע. "ונתת לעבדך לב שומע…" שנזכה כולנו בקרוב להתקרב בזוגיות שלנו, להתחבר באמת לקב"ה ולהיות עם לב שומע באמת. 

 

רוצה לחוות שיפור משמעותי בחיי הזוגיות שלך?

אנחנו מזמינים אותך לקבוע פגישת ייעוץ זוגי קצרה וממוקדת ולהתחיל להרגיש שיפור משמעותי כבר מהפגישה הראשונה