כמה עולה טיפול זוגי וכל מה שחשוב לדעת

תוכן עניינים

העלות של טיפול זוגי היא אינדיבידואלית וחשוב להבין כי בסופו של דבר המטרה המושגת של הטיפול, שווה את ההשקעה הכספית.

רוב הזוגות יוצאים מהפגישה הטיפולית עם הבנה טובה יותר של דפוסי היחסים שלהם והכישורים הדרושים לתקשורת יעילה ועם יכולת לפתור בעיות עם בני הזוג שלהם בצורה טובה יותר. בסופו של דבר, הכישורים הללו והיכולות אותן הם מפתחים בטיפול, הופכים את חייהם להרבה יותר מאושרים וטובים, וזו הסיבה שבגללה היום רבים בוחרים לפנות לטיפולים הללו ומבינים את הערך המשמעותי הטמון בהם, ואת התמורה הגבוהה למחיר אותו הם ישלמו על הטיפול.

 

מה כולל הטיפול הזוגי?

בדרך כלל, פגישת הייעוץ הראשונה מתחילה בשאלות ראיון סטנדרטיות על ההיסטוריה של מערכת היחסים וסביר להניח שגם תצלול עמוק לתוך משפחות בני הזוג, הערכים והרקע התרבותי של כל אחד מבני הזוג ועוד. המטפל ישתמש בפגישות הראשוניות כדי להכיר טוב יותר את בני הזוג ואת הרקע שלהם, ועל בסיס זה להדריך אותם בהמשך הטיפול.

בשלב הזה, מטפל מקצועי יכול גם להתחיל לזהות בעיות ממוקדות שיעלו ויצופו במהלך הטיפול וידע מראש לסמן את הנקודות החשובות הללו.

 

במהלך הטיפול, המטפל יעזור לבני הזוג לפתח תובנות לגבי הדינמיקה הגורמת לבעיות במערכת היחסים שלהם והוא ידריך כל אחד מבני הזוג לגבי הדרך שבה הוא פועל בתוך המערכת הזוגית ויגרום לו להבין מעצמו ומבפנים מה הוא יכול לשנות לטובת הזוגיות. בצורה הזו המטפל עוזר לבני הזוג לשנות את האופן שבו הם תופסים את מערכת היחסים ואחד את השני.

בנוסף, ברוב המקרים תקבלו גם משימות או שיעורי בית כדי שתוכלו ליישם את המיומנויות שאתם לומדים בטיפול לאינטראקציות היומיומיות שלכם.

 

כל זה, בסיכומו של דבר, הוא טיפול אשר יוצר עבורכם דרך חדשה ללכת בה. דרך להבין את הטינטרקציה הזוגית בצורה טובה יותר ולא רק לשמר את הזוגיות שלכם, אלא להפוך את הקשר הזוגי לטוב יותר מיום ליום, ותסכימו איתנו שמדובר בהשקעה שווה ומשתלמת לחיים שלכם?