טיפול בשניים – מהו?

תוכן עניינים

כולנו יודעים שמערכות יחסים רומנטיות הן עבודה קשה. הן דורשות תחזוקה שוטפת כדי לשמור עליהן ובדיוק כמו כל דבר אחר בחיים, אם יש בעיה – מנסים לתקן אותה. טיפול בשניים הוא טיפול זוגי אשר עושה בדיוק את זה. המטרה שלו היא לתקן בעיות בחיי הזוגיות, למצוא את הגורמים לבעיות הללו יחד ולבצע טיפול ממקום פנימי ומכיל שיקרב את בני הזוג ויסייע להם לשפר את מערכת היחסים שלהם.

 

טיפול זוגי אשר מבוצע על ידי איש מקצוע מורשה עשוי להיות הדבר הטוב ביותר לזוגיות של זוגות המתמודדים עם בעיות שונות. ייעוץ זוגי מתמקד בשיפור שביעות הרצון מהזוגיות ופתרון קונפליקטים בין בני הזוג. בין אם באמצעות טיפול זוגי פרונטלי או מקוון, המטרה הסופית של הטיפול היא לעזור לבנות מערכת יחסים בריאה ולפתור כל בעיה אפשרית בצורה נכונה וטובה.

 

מהו טיפול זוגי?

טיפול זוגי הוא סוג של פסיכותרפיה. מטפל מורשה עם ניסיון קליני – לרוב מטפל מורשה בנישואין ומשפחה – עובד עם זוגות בקשרים רומנטיים. טיפול זוגי הוא המקום שבו איש מקצוע מסייע בפתרון בעיות, ללא תלות בכמה גדולות או קטנות הבעיות הללו.

במהלך הטיפול, בני הזוג מפתחים תובנות לגבי מערכת היחסים ביניהם, פותרים קונפליקטים ומשפרים את שביעות הרצון ממערכת היחסים באמצעות התערבויות טיפוליות שונות.

 

מה כולל טיפול בשניים?

למרות שטכניקות ייעוץ למערכות יחסים התנהגותיות יכולות להשתנות בהתאם לניסיון של המטפל ולצרכים של בני הזוג, רובן כוללות את האלמנטים הכלליים הבאים:

 

  • התמקדות בבעיה ספציפית (כלומר, קשיים מיניים, התמכרויות, אמון, קנאה וכדומה).
  • השתתפות פעילה של בני הזוג ולא רק הכוונה של המטפל, כך שהתשובות מגיעות מתוך בני הזוג, המטפל רק משמש ככלי המסייע להם למצוא אותן.
  • התערבויות ממוקדות פתרון המכוונות לשינוי התנהגותי ותפיסתי של בני הזוג.
  • הגדרה ברורה של יעדים ומטרות אשר משתנים עם התקדמות שלבי הטיפול.

 

האם טיפול זוגי שווה את הזמן והמאמץ?

מחקרים מראים שכן. מחקרים רבים אשר בחנו זוגות אשר עברו הליך של טיפול זוגי וזוגות שלא עברו את הטיפול הזה הוכיחו כי לטיפולים מקצועיים כאלו יש ערך משמעותי והם בהחלט יכולים להציל את חיי הזוגיות והנישואין של רבים.