כיף ומשחרר לריב

תוכן עניינים
 

בחודשים האחרונים רן ואני מתחילים לעבוד יחד, ללוות אנשים לדרך של גדילה והתפתחות דרך הזוגיות ודרך עצמם.. 
ועל הדרך מבינים שבעצם התחלנו מערכת יחסים חדשה לגמרי בינינו!

לא באמת הכרתי את הצד של רן בעסקים והוא לא הכיר את הצד העסקי בי ופתאום התחלנו לראות כל מיני דברים שלא אהבנו בהתנהלות אחד של השניה.

אני מבינה ורואה שכל דבר שאני לא אוהבת בהתנהלות שלו זה מראה על ההתנהלות שלי מול עצמי.. אבל זה לא עוזר! אני כועסת וגם הוא כועס וזה חזק מאוד…

בכל זוגיות יש ריבים

כל התחלה של מערכת יחסים מלאההה בכל כך הרבה רגשות, העלבויות, כעסים.. ההתחלה באמת מאוד מאתגרת!

זאת המראה הכי קרובה לאגו שלנו.. עד שלומדים מהן הנקודות הרגישות של כל אחד ואחת.. לומדים חמלה וסבלנות, לומדים הכלה ולבסוף מצליחים לראות מבעד לעצמינו ולחזק את החולשות והחוזקות אחד של השניה,  ממש כמו בריקוד וולס.. כל אחד רוקד את עצמו, דורך לשני על הרגליים, עד שלומדים לרקוד בשניים.

צריך לדעת איך לריב

אז כבר לא יכולה ומושיבה את רן לשיחה, "יאללה בוא נתפוצץ אחד על השניה" אומרת ומחליטים על מרחב מוגן כזה: עכשיו כל אחד מדבר את האגו שלו בחופשיות!
את הרגשות, המחשבות, החוסרים… במודעות מלאה שכל אחד גם ככה מדבר אל עצמו אז הצד השני לא לוקח אישית וזה כזה כיף!!!

צועקים בטירוף אחד על השניה, אומרים הכללל בלי פחד! נעלבת, בוכה ובעיקר משחררת קיטור על מלא דברים שהפריעו לי…וזה ארוך! איזה שעתיים של ריב ביננו ותוך כדי משפט של כעס פשוט מתחילים להתפקע מצחוק! השחרור של פשוט לריב זה נהדר!

כשלא נותנים משמעות למילים שנאמרות ופשוט רואים את הצורך של הרגש לבוא לידי ביטוי, אני מרגישה כאילו ירדתי 10 קילו, הקלה מטורפת.

יום אחרי קמה ושוב מרגישה שמשהו שוב קצת תופס לי את האנרגיה, מבינה שבעצם תמיד יש איזשהו ריב פנימי ביני לבין עצמי…ודרך הילדה שבי מגלה שלריב זו בעצם דרכו של העולם להתפתח!

הרי אין התפתחות ללא היכולת לסתור לחלוטין טענה כזו או אחרת (ממש כמו במחקרים מדעיים החייבים לסתור אחד את השני על מנת לגלות נתונים חדשים).

בעצם מבינה את המהות העמוקה של ההתנגדויות הפנימיות בתוכי..

זה כמו המפץ הגדול בתוכי, אין בעיה איתן!

ה"ריב" הוא כמו צירי לידה למשהו חדש ומשחרר!

הוא תמיד יהיה חלק ממני וחלק מהחיים, 
אבל כשאני מחוברת למהות שלו באהבה אני יכולה לפעול ממנו מבלי לקחת אותו אישית, 
או להכיל אותו מבלי בכלל הצורך לפעול ממנו.

תודה שקראתם, 
יום נפלא שיהיה 🦋🙏