הסיפור של סיון

סיון היא המייסדת והבעלים של "זוגיות משלימה", יועצת זוגית ומשפחתית, מלווה תהליכים נפשיים, מדריכה שיקומית, מנחה קורסים וסדנאות.  בין הכשרותיה: תטא הילינג- טיפול בתת מודע , הקשבה קוונטית- שחרור רגשות מודחקים,  מרכז מגדלור אילנה רוגל- מבנה הרוח  בגוף האנושי, אואזיס צולר- תורת הנסתר, לימודי זוגיות וטיפול רגשי- הרב אריק נווה ולימודי קבלה ויהדות. 

בשנים האחרונות חקרה סיון לעומק את עולם הנפש, מה מביא אנשים לתחושת חופש ואושר בחייהם האישים ובחיי הזוגיות שלהם, איך אנשים יכולים לחצות את הפחד , לפרוץ גבולות בתודעה שלהם ומתוך כך בחיים שלהם, איך אנשים יכולים לנהל מערכות יחסים מבוססי אמונה, כנות ונתינה, איך הם יכולים ליצור עבור עצמם את מה שהם באמת רוצים בתוך הזוגיות שלהם. סיון נסעה למיטב המומחים והמנטורים בעולם הרגש והתודעה ללמוד מהם באופן אישי והתמסרה לגלות את מה שנסתר מהעין.

סיון מאמינה שכל אחד יכול להתפתח, מלווה אנשים וזוגות להשתחרר מהסבל ולהתחבר לאיכות חיים גבוהה יותר. סיון ורן בעלה הקימו את "זוגיות משלימה" שהיא בית ליחידים ולזוגות העוזר להם לחיות בשיתוף פעולה ולאהוב את עצמם בכל שלב בדרך. אנשים שמתמידים בגישה עושים פריצות דרך משמעותיות, עוברים שינויים מהירים ומביאים את עצמם באומץ בכל ההיבטים בחייהם

לא כל חייה עסקה במה שהיא עוסקת היום, מגיל קטן היה ברור לסיון ולהוריה שהיא תהיה רקדנית מקצועית. שלחו אותה מגיל 6 לחוגים, להקות ולבי"ס פרטיים למחול, שם סיימה בהצטיינות את הכשרתה כרקדנית. בעוד שמסלולה היה להשתחרר מהצבא ולהמשיך ללהקה מקצועית בוגרת, ברגע האחרון החליטה סיון שהיא רוצה להתגייס ולתת את תרומתה למדינה.
כשהשתחררה מהצבא התקבלה ל"בית צבי- ביה"ס לאומנויות הבמה". בסיום לימודיה התקבלה להצגות בתיאטרון ומשם המשיכה לשחק בשלל תיאטראות בארץ, הצטלמה לסרטים בארץ ובחול בתפקידים ראשיים ומשניים ולמדה עוד ועוד סדנאות בנושא.
כבר שם חקרה סיון לעומק את רגשותיה, את האופן בו היא מתחברת אליהם ואת מכלול נפש האדם. חקרה אנשים, התנהגויות, מה מביא את האדם לפעול בצורה כזו או אחרת.
בשנת 2013 אח של סיון, שלומי כהן ז"ל, נהרג בגבול לבנון, האירוע הזה שינה לחלוטין את חייה. מהנקודה הכי כואבת ונמוכה של השכול, בעזרת האמונה, מצאה סיון כוחות נפש שלא ידעה על קיומם שעזרו לה להגיע לנקודה של בהירות, חופש, אושר, ביטחון ולהביא את עצמה בטוטאליות לחייה ולחיי הזוגיות שלה.
מהרגע בו הכירו, יד ביד רן וסיון התפתחו כל אחד בתוך עצמו וביחד כזוג, רכשו עוד ועוד כלים ונוצרה לה דרך יפיפייה שהובילה אותם להתמסר לשליחות האמיתית שלהם בעולם- ללוות אנשים ליצור זוגיות יציבה, אוהבת ובונה עם עצמם, עם בן זוגם ועם העולם.
סיון מאמינה שכל אדם "רגיל" יכול להגיע לתוצאות בלתי רגילות, גם מהנקודות הנמוכות ביותר. היא חוותה את זה בחייה וראתה את זה קורה אינספור פעמים אצל אנשים שהצילו את הזוגיות שלהם מלהתפרק, אנשים שהצליחו להביא את עצמם עד הסוף וליצור אינטימיות ועניין בתוך הזוגיות שלהם, אנשים שמתפתחים יחד ומשתפים פעולה בנושאים שלא חלמו שיהיו אפשריים עבורם.

וכעת לפוסט הכרות קצת פחות רשמי

היי, אני סיון סבג, בת 36 נשואה לרן ואמא לאור ולנעה. את דרכי בעולם התודעה, הרגש והטיפול התחלתי בעקבות אירוע קשה שעברתי. ערב אחד בעודי משוחחת עם חבר בטלפון, אני קוראת באינטרנט שנהרג חייל בראש הנקרה. קצת חוששת אבל חושבת לעצמי "מה הסיכוי שזה יהיה שלומי?!" (אחי הגדול)  ממש בסוף המחשבה הזאת נשמעות הדפיקות בדלת, 2 קצינים עומדים בפתח ושואלים אותי "את אחות של שלומי כהן?" זהו. שחור. שמעתי הרבה אנשים אומרים את זה, אבל אין תיאור שממחיש את מה שעברתי יותר מזה-

המציאות ממש התפרקה לי מול העיניים, פיזית התפרקה ! ראיתי שהכל כאן הוא חלום 

 אחרי הפרידה הכואבת בזיהוי הגופה, הלוויה הנוראית, השבעה הקשה, נזרקתי חזרה לחיי תלושה ואבודה מתמיד. עולה על במת התיאטרון כבויה ומוצפת בכאב.. כל התשוקה והרצון למקצוע נעלמו. מסתכלת על אנשים ברחוב ושואלת את עצמי "מה אתם עושים? לאן אתם רצים? על מה אתם מבזבזים את הזמן שלכם??" חשה כאב כל כך גדול והתנגדות עצומה למה שקרה. פתאום משהו שהוא כל כך גדול ממני קורה ואני אמורה להסכים לזה?!  אני כלואה בתוך חיים שמישהו למעלה משחק איתם כאילו אני בובה? 

אז מה המשמעות? יש לי בחירה בכלל בחיים האלה ? יש לי איזשהו חופש ? מדהים שברגע ששאלתי את השאלות התשובות החלו להגיע 

עוד בשנת האבל פגשתי את רן, בנקודה זהה בחייו, אחרי פרידה כואבת, שואל ומחפש תשובות והתחלנו דרך מדהימה יחדיו.  הלכנו לעשרות קורסים, הרצאות, סדנאות בנושא. קראנו, העמקנו, צללנו אל תוך מורכבות הרגש ונפש האדם.  התחלנו לטפל ולעזור לאנשים שעוברים דברים דומים, אנשים עם שאלות קיומיות, שמחפשים תשובות, שמחפשים להעמיק את חייהם, להרחיב את המודעות ולראות מעבר. כעבור פחות משנה התחתנו ומיד נכנסתי להריון. קיבלנו מתנה ענקית, בננו אור- ששמו כן הוא, המורה הכי גדול שלנו.

לפני ההתפקחות התודעתית היתי אדם מאוד סגור. ביישנית, עצורה, ביטחון עצמי נמוך ומנותקת מהרגשות שלי.

לאט לאט ככל שחקרתי והעמקתי, העזתי יותר ויותר להרגיש את עצמי במלואי ולאשר את עצמי כמו שאני- שלמה אך לא מושלמת. מתוך חיבור ללב שלי ולאוצרות שגיליתי בו, משהו בי נפתח ופרצתי עוד ועוד גבולות בחיי שלא האמנתי שאפשרי לי לחצות אותם, גיליתי בתוכי את אותה אישה שלא תלויה בדבר- לא בזוגיות שלה, לא בעבודה שלה, פשוט חופשיה בתוכה. כל צעד שעשיתי גיליתי עוד ועוד אור בתוכי, עוד רבדים של אהבה שטרם הכרתי.

בכל המסע חיים הזה עברתי את שלל הכאבים בעוצמות מאוד חזקות. עברתי נסיונות ומצבים מאוד מאתגרים שבהם בחרתי בכל פעם מחדש באהבה. אני מסתכלת לכאב האנושי בעיניים ורואה שבאמת לא קל בחיים האלה ואפילו ממש קשה אבל בו זמנית גיליתי שיש גם רמות אושר שבכלל לא יודעים על קיומן! והן יכולות להתקיים במקביל לכל אותם הכאבים ולרכך אותם. האושר מלחוש עוד ועוד כמה אנחנו אינסופיים, ענקיים, חופשיים ומוקפים באהבה כל כך עוצמתית.

לחזור הביתה אל עצמך בעיני זה הדבר הכי מספק, משמח, מרגיע, מרומם ומרגש שיש! אני מודה שיש לי את הזכות הזאת לגעת בליבם של אנשים וללוות אותם בדרך החשובה הזאת במסלול חייהם.

אני מרגישה שליחות עצומה להעביר את כל הידע היקר הזה הלאה, לעזור לאנשים להתחבר לרמת חיים אחרת, לפרוץ גבולות, לבטא את עצמם בחופשיות, להרגיש שהם מלאים וראויים, לתת את כל הכלים שברשותי על מנת שאנשים ישובו אל עצמם ואל טבעם האמיתי- חופשיים ואוהבים.