ייעוץ זוגי ברחובות

למה בכלל להגיע לייעוץ זוגי ?

יש מספר סוגיות מרכזיות שזוגות מגיעים לייעוץ זוגי: 

קושי לייצר אינטימיות בתוך הקשר: אתם ישנים באותה מיטה אבל מרגישים זרים אחד לשניה "הוא לא באמת מכיר אותי" יש תחושה שבן הזוג רחוק ממני שנות אור. ביחד אבל מרגישים לחוד. 

קושי בתקשורת הרגשית: "התכוונתי לדבר אחד והיא פירשה אותי לגמרי אחרת", הרגשה כזאת שבן הזוג לא מצליח להבין את הכוונה של הלב וכל דבר קטן שנעשה בתמימות יכול להפוך להיות שדה קרב. 

קושי בהכלה: החיים לפעמים מציגים לפנינו דרמות, ולעיתים בן הזוג יכול להיות "בסרטים", זה יכול להיות מדברים שעבורך נראים זניחים לחלוטין, ודווקא שם בן הזוג ממש נאבק, אז זה יוצר קושי להבין אותו ומתוך כך קושי להכיל אותו, את כל ההביטים בו. 

קושי בהערכה: כעסים, תסכולים שהם מודחקים יכול לגרום לבן הזוג קושי להראות הערכה.

בני הזוג יכולים למצוא לעבור לשפה של אשמה יכול להיות בקלות מדרון חלקלק ליצור קשיים בהרבה היבטים.

הכעס יכול לרחף ביניכם אבל לא מבורר, כעס שקט שמרעיל את כל הקשר לאורך זמן. 

 לעיתים מגיעים לפגישת ייעוץ זוגי כדי לקחת את הזוגיות לרמה הבאה, יש כל כך הרבה עומק בתוך מערכת יחסים זוגית, יש כל כך הרבה מוקשים בדרך, קל מאוד להיכנס למקום של קורבן ומקרבן, להפיל על בן הזוג שלנו את כל התסכולים שלנו. 

ייעוץ זוגי זו הדרך להסתכל במראה באמת וללמוד שפה חדשה. כל שינוי הכי קטן בזוגיות עושה שינויים עמוקים בכל תחומי החיים. זה מה שמדהים בזה כל כך. 

החלטנו שלתת ייעוץ ביחד לזוגות לוקח את כל התחום הזה לרמה כל כך גבוהה, זה הרגיש לנו כל כך הרבה יותר שלם. וכל פעם שעבדנו לחוד זה הרגיש חסר, יש משהו מאוד מיוחד שזוג עובר את המסע הזה יחד אתכם, אפשר לצלול לעולמות שטרם נחשפו בקשר שלכם.

בן הזוג הוא המראה הקרובה ביותר למערכת יחסים בינך לבין עצמך. זה הקורס מודעות הכי טוב שבן אדם יכול לקחת בימי חייו, אפשר לטוס בכל העולם לקחת חופשות ביחד, לברוח עד קצה העולם, אבל אחרי כל הסיבוב הזה, בסוף התשובות נמצאות בבית, בפשטות, במטלות הבית, בהורות, בלשבת ביחד בערב ובאמת לדבר מהלב.

לרובנו לא היו מודלים כל כך טובים לזוגיות נכונה, זו שפה שצריך ללמוד ולתרגל אותה באופן יומיומי. דבר אחד ברור, זה לא משנה איפה אתם נמצאים עכשיו בקשר שלכם, זה משנה לאן אתם רוצים להגיע כזוג, כמשפחה ובכלל כבני אדם. 

היתרונות של ייעוץ זוגי בשניים

מה הבסיס של ייעוץ זוגי ?

הבסיס של ייעוץ זוגי הוא להבין אחד את השני. אנחנו בעצם מלמדים הבנה.

חוסר הבנה בין בני הזוג הוא אחד מהקשיים המרכזיים בזוגיות. כאשר אחד מבני הזוג לא מבין את השני, עלול להתפתח ריב שמוביל לויכוח אינסופי, בו כל אחד מבני הזוג מתבצר בעמדה שלו, ואז עולה המחשבה שאולי האחר אף פעם לא ישתנה.

ההרגשה הזו היא אחד מהסלעים שהכי קשה להסיר מהזוגיות. זה כמו להגיד שאין תקווה. בעצם אנחנו שמים את האדם השני בתבנית, ואם אני לא מוכן לשחרר אותה, אני לא באמת מאפשר לו את ההזדמנות להשתנות. 

יש משהו בדינאמיקה שמעביר את ההשתנות בכל רגע ורגע, את האפשרות שכל אחד ימציא את עצמו מחדש, וזה נותן אוויר. 

תקשורת של הרגשות והצרכים של כל אחד מבני הזוג

 • במערכת יחסים העבודה היא של שני הצדדים- בשניים. עבודה על התקשורת. לאו דווקא על התקשורת המילולית, אלא על התקשורת של הרגשות והצרכים של כל אחד מבני הזוג- הגבר והאישה.
  ישנה הבנה עמוקה של אישה לאישה ושל גבר לגבר של אותם צרכים עמוקים שיש לכל הנשים ולכל הגברים.
  לדוג': צורך נשי מאוד חזק- הקשבה. צורך גברי חזק- הערכה והכלה
  לעיתים אין לגבר או האישה את המודעות לגבי הצורך העמוק שלהם, ולצד השני אין את המודעות איך לתת לבן הזוג את מה שהוא צריך מהם.
 
 • נקודה אפקטיבית נוספת- טיפולים פרטניים תוך כדי תנועה. בתוך התהליך הזוגי יהיה נכון לפעמים ליצור הפרדה בין בני הזוג.
  זה מאפשר לחזק ולבנות שורשים, ומאפשר הבנה עמוקה יותר של המידע.
  ההבדל בין מידע לידע זה שמידע הוא משהו שלמדת באופן שכלתני, בראש, ולעומתו ידע זה שאותו מידע הוטמע והפך לידע של הלב.
  כדי להטמיע את המידע ולהפוך אותו לידע זה משהו שדורש תהליך ממוקד והבנה מעמיקה יותר, וזה יכול להתאפשר במפגש אחד על אחד.
  אפשר לעשות את השילובים השונים כדי לייצר סנכרון והרמוניה בתוך הזוגיות.

לגעת בכאב ולגדול ממנו במקום להתנגד לו

כחלק מהתהליך בייעוץ זוגי נרצה לגעת בדברים שמפריעים לנו ובנקודות מאוד כואבות. יעלה הרבה כאב בתהליך, אשר יכול לעיתים להוביל לפיצוץ במהלך המפגש. במצב כזה תהיה האפשרות להתפצל בכדי להתחבר מחדש, והזוג מקבל הדרכה תוך כדי שהוא חווה את הכאב. לקבל כלים בזמן הכאב והפיצוץ, בכדי שיוכלו לעשות את התהליך בדיוק במקום שבדרך כלל אין להם אותם. הכלי החסר הוא איך, בעצם, הם מתעלים את הכאב שעולה בהם בצורה שהיא נכונה להם? איך אפשר להתפתח ממנו ולגדול ממנו, במקום להתנגד לו, להדחיק אותו, ולברוח ממנו באופן אוטומטי.

האפשרות לקבל הדרכה תוך כדי הכאב עצמו היא בעלת ערך אדיר!

ייעוץ זוגי בשניים מקצר תהליכים

הפלטפורמה של ייעוץ זוגי בשניים מקצר תהליכים. 

בייעוץ הזוגי בשניים אפשר להגיע במפגש אחד לרבדים עמוקים יותר מאשר במפגש שיש בו רק יועץ זוגי אחד. התהליך הופך אפקטיבי ומהיר יותר.


זוג שכבר עבר מצבים שונים בזוגיות, עשה, צמח והתפתח יכול בעצם להביא מהניסיון שלו, ומהידע של הלב שלו. זה מעבר למילים, אלא במה שנמצא מתחתן- זה מה שמחבר ומסנכרן בכל התהליך הזה.

שיעור רגשי ליצור אחדות בתוכנו דרך בן הזוג

הניסיון הוא לאו דווקא ניסיון שמתבטא במשך הזמן של הזוגיות, או בחוויות שצברנו, או בכמה ילדים יש לנו. הניסיון הוא ניסיון רגשי.

במערכת יחסים זוגית יש לנו שיעור רגשי- ליצור אחדות בתוכנו דרך בן הזוג. את השיעור הרגשי הזה אנחנו (סיון ורן) עברנו בהרבה טלטלות, ועומקים רבים, בכל הזוויות של כל הדברים הרגשיים שעלו בדרך, הקצוות של הרגשות, מצבי קיצון גדולים. את מה שאנחנו עושים היום אנחנו עושים כי היינו במצבי קיצון שבאמת לא חשבנו שאפשר לעבור ולהמשיך להיות ביחד. 

זה לא שהכל היה שמח וקל. 

היה מאוד מאתגר, מאוד קשה, פגשנו את עצמנו במקומות הכי מכוערים, הכי אגוצנטרים. הכי כואבים שיש, ולמדנו איך אנחנו מתחזקים מהדברים האלו. 

הניסיון שאנחנו באים להעביר זה את הניסיון הרגשי. 

זה קוונטי- כלומר מעבר למרחב ולזמן. זה משהו שאי אפשר למדוד אותו. 

אתה רואה בן אדם ואתה מרגיש אותו. יש היום כל כך הרבה ילדים צעירים עם נשמה מפותחת שאתה מרגיש את זה. זה לא ניסיון של גוף, זה ניסיון נשמתי, ניסיון רגשי.

יש עוד הרבה מאוד יתרונות שזוג מלווה זוג- זה משהו חדש בארץ שטרם ראו אותו באופן הזה- זוג, גבר ואישה – נקבי וזכרי – יוצרים מרחב משותף לזוג אחר.

וזו הזמנה ,מעבר לכל היתרונות, למי שזה מהדהד לו, שיש לו קריאה, מרגיש שזה נוגע בו או יכול לעזור לו ולעשות שינוי בכל היבטי החיים בכלל ובזוגיות בפרט, 

מחפשים ייעוץ זוגי שבאמת עובד?

התחילו בצעד קטן עכשיו: