ייעוץ זוגי בראשון לציון- סיון ורן

זוגיות בריאה לאורך זמן

מי אנחנו ?

מרצים ומטפלים רגשיים. התמסרנו לחקור את עולם ההתפתחות האישית ומימוש כל אלה בחיי הזוגיות. אנשים טסים לכל העולם, משתתפים בים של סמינרים ובסוף מסתבר שמתחת לאף שלנו יש את המנוע ההתפתחות הגדול ביותר, הזוגיות שלנו. 

זוגיות זה המפתח לחיים מאושרים, לסובב את המפתח של הזוגיות זה להיכנס לאיכות חיים אחרת לגמרי, הזוגיות היא השיקוף הנאמן ביותר למערכת יחסים ביננו לבין עצמנו ולכן הזוגיות זו הזדמנות פז לעבוד על עצמנו ומתוך כך להשפיע על כל מערכות היחסים בחיינו, עם הילדים, הקרירה והעולם.

 

יתרונות הייעוץ הזוגי בשניים

מעבדות לחירות ייעוץ זוגי בראשון לציון

הזוגיות יכולה לשעבד אותנו, כן ממש ככה, להפוך את הבית שלנו, קודש הקודשים למקום שמחליש אותנו. ממש כמו בסרט סופרמן שכל עוד המחצב קריפטונייט היה בסביבה כוחו היה נחלש, ככה הזוגיות יכולה להתיש את כוחנו וממש לרוקן אותנו. בגלל זה צריך להתייחס לזוגיות ממש בקדושה, ללמוד ולהכיר את כל רזיה, לבחון את עומקה ולא ללכת שולל אחרי מה שאנחנו חושבים שאנחנו יודעים על זוגיות, כי במרחב הזה של הזוגיות כל דלת שאנחנו פותחים מובילה לעוד ועוד דלתות. 

 

איך השעבוד יכול לבוא לידי ביטוי ? 

  • תלות: בן הזוג תלוי בנו או/ו אנחנו תלויים בו, יש סוג של קשר "קטלני" להיות או לחדול. אפילו לשמוח בגפך יכול להיות טראומתי לבן זוג תלוי, זה יכול להיות בכל חלקה טובה, בתוך החברים שלך, עם המשפחה המורחבת, בעבודה, למעשה התלות היא כמו חור שחור, כל מה שבן הזוג עובר יכול לטלטל את החיים. בן הזוג לא יוצר לו מעגל משל עצמו הוא ניזון מאור חיצוני של בן הזוג, והמשמעות של זה המון עליות וירידות במצב רוח, הכל כמובן תלוי בבן הזוג. זה פוגע באופן דרמטי באיכות חיים.

 

  • שליטה: בן הזוג רוצה לדעת הכל, כן כן גם בפרטים הכי הקטנים. הכל רק להיות בשליטה על בן הזוג. שלא יווצר מצב שבן הזוג מפתח חיים משל עצמו. אין חופש בזוגיות כזו, היא ניזונה מפחד לאבד את השליטה, הפחד שולט בה. וכל אירוע לא מתוכנן בלו"ז הזוגי יכול להרעיד את אמות הסיפים. 

 

  • קנאה: קנאה יכול לקחת את הזוגיות לסחרור כי לקנאה אין תחתית, היא באה לידי ביטוי ברדיפה של בן הזוג, ניסיון להרחיק אותו מכל אפשרות של פיתוי, זה מייצר המון דרמה ולוקח את הזוגיות למריבות יומיומיות. "רַבִּי אֶלְעָזָר הַקַּפָּר אוֹמֵר, הַקִּנְאָה וְהַתַּאֲוָה וְהַכָּבוֹד מוֹצִיאִין אֶת הָאָדָם מִן הָעוֹלָם" (אבות ד, כא). 

 

  • הסתרה: סוד ועוד סוד, שומרים את הקלפים קרוב לחזה, אין אינטימיות והשקרים מתחילים להיאסף ולהפוך להיות הר, הר של הסתרה, של שקרים, של פחדים. הסתרה לוקחת את הדבר היקר מכל בזוגיות – אינטימיות. אין כבר את המקום הזה שאנחנו יכולים להיות אמיתיים, רגועים,  יש תמיד את הפחד הזה שבן הזוג יחשוף את הבלוף הזה ויברח כל עוד נפשו בו. 

למה להגיע לייעוץ זוגי בראשון לציון ?

ייעוץ זוגי בראשון לציון, רחובות, יבנה, נס ציונה, צרו קשר

להתמסר לעבודה הזוגית

אין מה לחכות שהזוגיות תתקלקל, ברגע שיש קלקול הוא מתפשט לכל היבטי החיים כי הזוגיות זו המראה הכי קרובה לעצמנו. שורשים רקובים יכולים להשפיע על כל הבית, על הפרנסה ועל כל מערכות היחסים בחיינו. בלי לקחת את המושכות לידיים ולבחור להתמסר לעבודה הזוגית אפשר להיות באשליה שאם בן זוג אחר זה יהיה אחרת. אבל זה לא ככה, עובדה שסטטיסטית בני זוג שמתחתנים פעם שניה הסיכויים שלהם להתגרש עולה פי 2  מאשר בני זוג שרק התחתנו. הבעיה היא לא "בחוץ" בבן זוג, בנסיבות, הבעיה היא ההתעלמות שלנו מכך שמשהו שם לא בסדר ויש נורות אזהרה בדרך, והנורות יכולות להבהב באדום בוהק, אז ממש כמו שעוצרים את הרכב ולוקחים אותו למוסך לבחון אותו, ככה אנחנו צריכים לעשות חשבון נפש ולגלות מה מפריע לנו, מה מסתיר לנו, וכשמסירים את כל מה שמסתיר אנחנו יכולים לגלות בן זוג אחר לגמרי, אנחנו יכולים לגלות את עצמנו. 

 

לפעמים אנחנו רצים באטרף אחרי קריירה, שמים את כל תשומת הלב שלנו על ההישרדות שלנו, שמים את הזוגיות שלנו במקום אחרון, אבל המיקוד הזה רק על הקריירה בסופו של דבר הולך ומתמעט ככל שהשנים עוברות ונשאר המקום האינטימי הזה בבית, יחד איתה בפשטות, בתוך החיים, עם האישה הזאת אתה מזדקן ועם הגבר הזה את מקימה משפחה. הזוגיות זה הנכס הכי יקר שיש לכם, רק צריך לשים אותו בעדיפות ראשונה. 

ייעוץ זוגי בראשון לציון עוזר לגשר על פערים בתקשורת הרגשית

הגישה של זוגיות משלימה, זה לבנות את השורשים נכון, לעבוד על העקרונות של זוגיות נכונה, מכילה, ליצור את הגשר בין המינים. בין השפה של הגבר לשפה של האישה וליצור שפה חדשה שמגשרת מעל כל הפערים. הבנה זה המפתח. כשמתחילים לעבוד על הזוגיות אנחנו בעצם מגלים את עצמנו, זה הרבה מעבר לעבודה רק על הזוגיות, כי הזוגיות שלנו היא תוצר של העבודה שלנו עם עצמנו, היא מלמדת אותנו להתגבר על האינסטינקטים שלנו, היא מלמדת אותנו לעבוד על המידות שלנו,  הכעס, הקנאה, התאווה, הסבלנות ועל עוד הרבה מאוד מידות מאוד משמעותיות. העבודה על הזוגיות מרככת את הצדדים שאנחנו בדרך כל כלל מטאטאים מתחת לשטיח. העניין הוא שמצטבר הרבה מאוד אבק שם מתחת לשטיח וזה כבר בלתי אפשרי להתנהל עם האבק הזה, זה מכביד על כל ההתנהלות שלנו בתוך החיים, הגיע הזמן לנער את השטיח, להסיר את כל מה שמסתיר לנו לגלות את כל המתנות שיש בקשר הזוגי שלנו

 

 

ייעוץ זוגי בראשון לציון, רחובות, אשדוד, לוד- איפה אנחנו נמצאים ?

אנחנו מקיימים מפגשי ייעוץ בכרמי יוסף, ליד יער חלומי, 20 דקות מראשון לציון. מתאים לתושבי ראשון לציון, רחובות, אשדוד, גדרה, רמלה, לוד 

לנוע יחד לעבר יעד משותף


לבנות גשר בין השפה הרגשית של האישה לשפה הרגשית של הגבר.
כשיש נוכחות של שני מטפלים שעובדים יחד ובמקביל יש יותר אפשרויות לגשר
על פערים וללמוד כיצד לפתח את התקשורת הרוחנית, (הלא מילולית) בין בני הזוג.
איך להיות ערים למסרים מתחת לפני השטח, איך לקרוא את המסרים האלה עוד לפני שהדברים
מתגלגלים להיות כדור שלג.
תודעה זוגית זו אומנות של ממש, כל אחד מביא איתו כל כך הרבה צבעים, איך אתם ביחד בונים יצירת אומנות משותפת המאפשרת לכל הצבעים להשתלב בהרמוניה ולהדהד בעולם.  

מה עושים כשבן הזוג לא מעוניין לבוא לייעוץ זוגי בראשון לציון ?

כדי לחולל שינוי  עמוק בזוגיות אנחנו זקוקים רק לעצמנו, כל עבודה פנימית שתעשה תקרין על הזוגיות כולה. אנחנו לא יכולים להכריח, זה לא באמת מביא תוצאות זה רק גורם לעוד תיסכולים. צריך פשוט להתחיל ללכת "לבד" ואז יגיע שלב מסויים שבן הזוג ירגיש את התוצאות של הטיפול והוא יתחיל להתעניין בעצמו, במקום שאין בו שינוי תהיה השינוי בעצמך. 

מה הסיבות שמונעות מאיתנו להגיע לייעוץ זוגי בראשון לציון ?

מה הנכס הכי חשוב שיש לאדם ?

הזוגיות זה הנכס הכי משמעותי שיש לאדם.  זוגיות זה הנכס ששורד את כל מבחני הזמן. הנכס של הזוגיות הוא נצחי, זו העבודה האמיתית של האדם, דרך הזוגיות אנחנו עובדים על המידות שלנו, בן הזוג שלנו הוא השיקוף המדוייק ביותר לעולם הפנימי שלנו. 

למה להשקיע בייעוץ זוגי בראשון לציון ?

זוגיות זה המפתח לחיים מאושרים, לסובב את המפתח של הזוגיות זה להיכנס לאיכות חיים אחרת לגמרי, הזוגיות היא השיקוף הנאמן ביותר למערכת יחסים ביננו לבין עצמנו ולכן הזוגיות זו הזדמנות פז לעבוד על עצמנו ומתוך כך להשפיע על כל מערכות היחסים בחיינו, עם הילדים, הקרירה והעולם.